Konferencja "Budynki energooszczędne – wymagania i możliwości"

Konferencja "Budynki energooszczędne - wymagania i możliwości"
foto: Velux

{więcej}Zapraszamy na konferencję „Budynki energooszczędne – wymagania i możliwości”, która odbędzie się 9 maja br. w warszawskiej Wyższej Szkole Menedżerskiej. 

REKLAMA

W tym roku po raz pierwszy, na wiosnę, organizujemy konferencję pod hasłem Budynki energooszczędne – wymagania i możliwości. Wydaje się, że zagadnienia związane z budownictwem energooszczędnym przeżywają swój renesans na fali przyjęcia przez UE 25 października 2012 r. Dyrektywy 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej. Nowa Dyrektywa, poprzez ustanowienie wspólnej struktury ramowej w celu obniżenia o 20% zużycia energii pierwotnej w UE, stanowi istotny czynnik wpływający na powodzenie realizacji unijnej strategii energetycznej na rok 2020.

Istotnym bodźcem do rozwoju budownictwa energooszczędnego jest również wprowadzenie nowych programów wsparcia, realizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz inne organizacje.
 
Tematy wiodące konferencji:
·         Budownictwo energooszczędne – trendy w Europie i w Polsce, kierunki rozwoju
·         Systemy wsparcia
·         Realizacja instalacji w budynku w standardzie NF15 i NF40 (ogrzewanie, wentylacja, przygotowanie c.w.u.)
·         OZE jako niezbędny element budynku energooszczędnego
·         OZE a opłacalność ekonomiczna
·         Energia słoneczna w budownictwie energooszczędnym i pasywnym (udział fotowoltaiki w bilansie energetycznym budynku)
·         Jak i z czego wybudować dom w standardzie NF15 i NF 40
·         Obniżenie zużycia energii i poprawienie sprawności i efektywności energetycznej urządzeń – wskaźnik efektywności EER (instalacje wentylatorowe i wytwarzania chłodu)
·         Praktyczne możliwości ograniczania energochłonności typowych instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 
Szczegółowe informacje o konferencji na stronie www.polskiinstalator.com.pl
Polski Instalator

REKLAMA