Ok. 65 proc. klientów Taurona instalujących PV korzysta z kredytu

Ok. 65  proc. klientów Taurona instalujących PV korzysta z kredytu
Tauron

Tauron zapewnia, że zaoferowany niedawno kredyt z zerowym oprocentowaniem spotkał się ze sporym zainteresowaniem jego klientów, którzy instalują domowe systemy fotowoltaiczne.

Każdy klient firmy, który zdecyduje się na jej ofertę w zakresie domowych instalacji fotowoltaicznych, może sfinansować ją kredytem z banku Credit Agricole. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0 procent, a spłatę można rozłożyć na maksymalnie 30 rat. Klienci mogą skorzystać z opcji przesunięcia płatności pierwszej raty o jeden miesiąc.

Wysokość kredytu zależy od kosztu całej inwestycji. Maksymalnie można go zaciągnąć na 80 tys. złotych. I tak jeśli koszt naszej instalacji wynosi 30 tys. zł i spłacamy go w 30 ratach, wówczas comiesięczna rata wyniesie 1000 zł.

REKLAMA

Tauron wylicza, że obecnie większość gospodarstw domowych, które kupują u niego instalacje fotowoltaiczne, korzysta jednocześnie z tej formy finansowania.

– Największą zaletą oferty Taurona jest możliwość uzyskania nieoprocentowanego kredytu ratalnego. O tym, jak ważne jest to rozwiązanie, świadczy fakt, że aż 65 procent gospodarstw domowych, które kupują od nas panele fotowoltaiczne, korzysta z tego kredytu – informuje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

REKLAMA

Tauron wylicza, że montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala na obniżenie kosztów zakupu energii o 20 tys. zł rocznie, co oznacza, że przez 25 lat, czyli w przewidywanym okresie użytkowania paneli fotowoltaicznych, można zaoszczędzić nawet pół miliona złotych. Przy tym dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Tauron można uzyskać elastyczne warunki finansowania inwestycji i 10-letnią gwarancję na inwertery oraz panele fotowoltaiczne.

Za 20 tys. złotych można spodziewać się instalacji o mocy nieco powyżej 4 kW. Kredyt można wziąć na 2 rodzaje zestawów fotowoltaicznych, które oferuje firma. Jeden to OPTIMUM, a drugi to PRO. Ten pierwszy stosuje się w przypadku mniej skomplikowanych instalacji lub większych powierzchni dachowych. Oferta PRO ma być dedykowana zwłaszcza dla mniejszych powierzchni dachowych lub takich, gdzie występują zacienienia, dlatego panele fotowoltaiczne wchodzące w skład zestawu mają posiadać podwyższoną moc, a ich praca ma być monitorowana osobno.

Więcej na temat oferty kredytu na fotowoltaikę od Taurona w artykule: Fotowoltaika od Taurona w kredycie. Jak to działa?

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.