NFOŚiGW zawiesza działanie infolinii w programie Mój Prąd

NFOŚiGW zawiesza działanie infolinii w programie Mój Prąd
Fot. Gramwzielone.pl (C)

NFOŚiGW informuje, że w związku z podejmowanymi działaniami związanymi ze zwalczaniem koronawirusa infolinia w programie dopłat do domowych instalacji fotowoltaicznych została czasowo zawieszona. Procedowanie wniosków ma się jednak odbywać na bieżąco, a Fundusz potwierdza sygnalizowany już wcześniej zamiar wycofania się z przyjmowania wniosków na papierze i pozostawienie jedynie internetowego kanału przyjmowania wniosków.

Infolinia w programie Mój Prąd będzie zawieszona w terminie od dzisiaj do 27 marca br. – Ze względu na zamknięte szkoły i przedszkola oraz wykonywaną pracę zdalną przez pracowników kontakt telefoniczny poprzez infolinię nie będzie możliwy – poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NFOŚiGW jednocześnie zachęca do korzystania ze strony internetowej i zapraszamy do kontaktu e-mail, zapewniając, że procedowanie wniosków w programie Mój Prąd odbywa się na bieżąco.

REKLAMA

W razie pojawiających się pytań i wątpliwości NFOŚiGW prosi o kierowanie korespondencji na adresy e-mail podane na stronie programu mojprad.gov.pl : mojprad@nfosigw.gov.pl lub wnioskimojprad@nfosigw.gov.pl .

REKLAMA

Wcześniej w odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl serwis prasowy Funduszu zasygnalizował zamiar zakończenia przyjmowania wniosków w wersji papierowej i pozostawienie możliwości składania wniosków jedynie poprzez internetowy formularz na rządowej platformie gov.pl.

Teraz  w informacji cytowanej przez Polską Agencję Prasową NFOŚiGW potwierdza ten zamiar, zapewniając, że „doświadczenia z obsługi wniosków składanych w ramach pierwszego i drugiego naboru wskazują, że podatne na nieprawidłowe bądź nieczytelne wypełnienie wnioski papierowe znacząco utrudniają obsługę prawidłowo wypełnionych wniosków przygotowanych i złożonych przez skrupulatnych wnioskodawców”.

Więcej o aktualnym stanie programu Mój Prąd i efektach rozpoczętego w styczniu drugiego naboru w artykule: Program Mój Prąd: Będzie szybciej bez wniosków na papierze.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.