Fotowoltaika ma coraz większy udział w sprzedaży Grodno SA

Fotowoltaika ma coraz większy udział w sprzedaży Grodno SA
Andrzej Jurczak, Grodno SA

Grupa Grodno chwali się wyraźnym wzrostem przychodów i zysków za rok obrotowy 2019/20 i podkreśla rosnącą rolę, jaką w jej biznesie zaczyna odgrywać fotowoltaika.

Grupa Grodno podała szacunkowe wyniki za rok obrotowy 2019/20 r. Wynika z nich, że w tym czasie spółka odnotowała wzrost przychodów o 27 proc. do poziomu 623,6 mln zł, EBITDA wzrosła o 40 proc. do 23 mln zł, a zysk netto zwiększył się o 41 proc. do 11,5 mln zł.

Grupa wylicza, że poprawa prezentowanych wyników była rezultatem rozwoju sieci sprzedaży, w tym konsolidacji danych finansowych spółki zależnej Magma, przejętej w grudniu 2018 r. Pozytywny wpływ na wyniki miała również sytuacja rynkowa – obok utrzymującej się w analizowanym okresie koniunktury w branży budowlano-montażowej, Grodno pozostawało – jak zapewnia w komunikacie – „jednym z głównych beneficjentów polskiego boomu na fotowoltaikę”.

REKLAMA

Stosunkowo wczesne wejście na rynek energii słonecznej sprawiło, że obecnie jesteśmy jednym z liderów tej branży w Polsce. W ubiegłym roku obrotowym PV stanowiło 17,4 proc. naszych skonsolidowanych przychodów, co oznacza, że ponad dwukrotnie przekroczyliśmy cel strategiczny. Fotowoltaika zdecydowanie jest dziś jednym z kluczowych motorów naszego rozwoju, a wysoki popyt na rozwiązania PV napędza również naszą sprzedaż w takich obszarach, jak kable specjalistyczne, pompy ciepła, stacje ładowania pojazdów, a także wentylacja klimatyzacja i systemy grzewcze – komentuje prezes Grodno SA Andrzej Jurczak.

REKLAMA

Zgodnie z planami spółki, to właśnie fotowoltaika oraz energooszczędność będą kluczowe w rozwoju Grupy Grodno w najbliższych latach.

Obecnie pracujemy nad nową strategią, w której fotowoltaika i energooszczędne rozwiązania odegrają kluczową rolę. Pragniemy najlepiej jak to możliwe wykorzystać potencjał transformacji energetycznej. W dobie rosnących cen energii oraz rozwoju zielonych technologii chcemy dostarczać komplet rozwiązań i produktów związanych z realizacją nowoczesnych, energooszczędnych inwestycji budynkowych – dodaje Andrzej Jurczak.

Finalne wyniki Grupy Grodno za rok obrotowy 2019/20 zostaną podane w raporcie rocznym, którego publikację zaplanowano na 23 lipca br.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.