Producenta kas fiskalnych z Zabrza zasili fotowoltaika

Producenta kas fiskalnych z Zabrza zasili fotowoltaika
Renevo

Firma Renevo pozyskała kontrakt na dostawę paneli fotowoltaicznych, które zostaną zainstalowane na obiektach zabrzańskiego producenta drukarek i kas fiskalnych firmy Elzab, która po uruchomieniu instalacji nie tylko mocno zredukuje rachunki za energię, ale także będzie mogła pochwalić się konsumpcją energii pochodzącej niemal w całości ze źródeł odnawialnych.

Na dachach i elewacjach obiektów firmy Elzab powstaną instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 475 kW. Do tego projektu Renevo dostarczy panele monokrystaliczne PERC o jednostkowej mocy 310 W i sprawności w warunkach STC sięgającej 19,05 proc., które są objęte 12-letnią gwarancję produktową oraz 25-letnią gwarancją na degradację początkowej mocy. 

– Technologia wsparta korzystnymi regulacjami i prawodawstwem osiągnęła poziom pozwalający na niemal 100% redukcję rachunków za energię. Taki poziom oszczędności dostępny jest zarówno dla gospodarstw domowych jak i dla firm. I to bez względu na ich wielkość i zapotrzebowanie na energię. Decyzja o realizacji projektu wspólnie z Renevo pozwoli firmie Elzab S.A. na znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania i wzrost konkurencyjności. Jednak to z czego jestem najbardziej dumny, to fakt, że realizacja tego projektu pozwoli zakładom Elzab na przestawienie produkcji na całkowicie bezemisyjne źródła energii – mówi Mateusz Swatek, członek zarządu Renevo sp z o.o.

REKLAMA

Spółka Renevo Sp. z o.o. powstała w listopadzie 2019 roku. Renevo sprzedaje gotowe zestawy z inwerterami Huawei o mocy od 3 kW do 100 kW. Firma chwali się, że po pół roku działalności osiągnęła status największego sprzedawcy urządzeń fotowoltaicznych w serwisie Allegro.

REKLAMA

W najbliższych miesiącach Renevo ma uzupełnić swoją ofertę o panele fotowoltaiczne o mocy 370 kW.

– W naszej ofercie są tylko najnowocześniejsze panele w technologii PERC i Half Cut. Ich jakość testujemy wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz instytutem Polskiej Akademii Nauk – mówi Mateusz Swatek.

– Produkcję paneli zlecamy z własnej specyfikacji w dwóch fabrykach w Chinach. Kontrola jakości przeprowadzana jest na miejscu w Polsce w jednym z instytutów PAN – komentuje w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Michał Groniewski z Renevo.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.