Farmy fotowoltaiczne – jak przygotować inwestycję

Farmy fotowoltaiczne – jak przygotować inwestycję
Solsum

Obecnie w Polsce mamy już zainstalowane w fotowoltaice ponad 2 GWp mocy. Z tego w farmach fotowoltaicznych zaintalowano około 400 MWp. Pozostałą moc stanowią głównie instalacje prosumenckie. Szacuje się, że w latach 2021-2022 moc farm fotowoltaicznych zrówna się z mocą instalacji prosumenckich. Najbliższe lata to dalszy, dynamiczny rozwój rynku farm fotowoltaicznych, któremu będą sprzyjać kolejne planowane aukcje, spadające koszty inwestycji oraz konieczność uniezależniania się od energetyki węglowej.

Polski rynek naziemnych farm fotowoltaicznych na razie niemal w całości bazuje na systemie aukcyjnym, w którym inwestorzy otrzymują 15-letnie gwarancje sprzedaży energii po cenach zaoferowanych w aukcjach.

SOLSUM to kompleksowa obsługa farm fotowoltaicznych oraz przemysłowych instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju.

REKLAMA

Zakres naszych usług to m.in.:

  • Audyty przedinwestycyjne, doradztwo w zakresie wyboru lokalizacji pod budowę PV,
  • Kompleksowa obsługa projektowa: Projekty koncepcyjny, budowlane, wykonawcze wraz z uzgodnieniami, doradztwem w sprawie doboru technologii modułów, stacji trafo, konstrukcji montażowej i pozostałych komponentów,
  • Wnioski o wydanie warunków zabudowy,
  • Karty informacyjne przedsięwzięcia, decyzje środowiskowe,
  • Finansowanie kredyty, leasingi farm fotowoltaicznych oraz pozyskiwanie dofinansowań na projekty fotowoltaiczne,
  • Biznes plany, analizy opłacalności, kosztorysy inwestorskie,
  • Nadzór i generalne wykonawstwo,
  • Obsługa gwarancyjna, serwisowa, monitoring zdalny,
  • Laboratorium fotowoltaiczne – możliwość przetestowania we własnym innowacyjnym laboratorium dowolnej partii modułów przed budową, po zamontowaniu lub po kilku latach eksploatacji w celu wykrycia uszkodzeń, odchyleń od parametrów znamionowych, parametrów STC, spadku mocy z deklaracjami producenta i potwierdzenia pozostałych parametrów prądowo-napięciowych,
  • Szkolenia dla inwestorów/instalatorów.

O Solsum

REKLAMA

Posiadamy ponad 8 lat doświadczenia w zakresie projektowania i wykonawstwa farm fotowoltaicznych, własny dział projektowy i instalatorów, a także wypracowane atrakcyjne warunki handlowe na zakup modułów falowników i pozostałych komponentów do budowy elektrowni fotowoltaicznych.

Produkujemy także własne systemy montażowe dla farm fotowoltaicznych, dostosowane do polskich stref wiatrowych i śniegowych, gwarantujące wieloletnią wytrzymałość.

Dane kontaktowe:

 

artykuł sponsorowany