HYMON wzbogaca ofertę o falowniki DEYE

HYMON wzbogaca ofertę o falowniki DEYE
Hymon

Do rosnącego z roku na rok zainteresowania energią solarną swoje oferty dopasowują najwięksi rynkowi gracze. Od kilku dni tarnowska firma HYMON proponuje falowniki (inwertery) jednego z największych na świecie producentów tego podstawowego elementu instalacji fotowoltaicznej, DEYE Inverter Technology.

Falownik odpowiada za przetwarzanie energii stałej, powstałej w modułach, na energię przemienną, czyli tę, którą pobieramy z gniazdek. Oprócz tego spełnia także zadania dodatkowe: synchronizuje instalację fotowoltaiczną z siecią elektroenergetyczną, monitoruje cały system, a w razie jego awarii pełni funkcję automatycznego wyłącznika. Jego zakup nie należy do najtańszych wydatków – jego cena może wynieść nawet 30 proc. całkowitej wartości inwestycji.

Największym zainteresowaniem polskich klientów cieszą się mikroinstalacje fotowoltaiczne (do 50 kW). W 2019 r. zainstalowano w tym segmencie 640 MW nowych mocy, trzy razy więcej niż rok wcześniej. A początek bieżącego roku był jeszcze lepszy. W samym tylko pierwszym kwartale do sieci trafiło już 300 MW – i to mimo pierwszych zapowiedzi spowolnienia w gospodarce na skutek rozwijającej się pandemii koronawirusa.

REKLAMA

DEYE, czyli więcej i taniej

Oferowany przez HYMON nowy falownik firmy DEYE to trójfazowy model przeznaczony jest właśnie dla tej grupy klientów. Urządzenia te dysponują maksymalną mocą DC 11 kW, dwoma wejściami MPPT (umożliwiającymi śledzenie mocy maksymalnej instalacji) i wydajnością rzędu 98,3 proc. Klasa ochronna IP65 oznacza, że mogą z powodzeniem pracować także na zewnątrz budynków.  

REKLAMA

Co je jeszcze wyróżnia oferowany przez HYMON falownik?

Przede wszystkim  oferowany w standardzie 15-letni okres gwarancji, podczas obecnie normą jest 10 lat. Do tego dochodzi jeszcze przystępna cena. Dzięki temu końcowy klient otrzymuje urządzenie, który nie tylko nie odbiega parametrami od innych dostępnych na rynku, ale dodatkowo ma jeszcze pewność, że będzie ono dłużej działało, co gwarantuje producent.

HYMON czołowa polska firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi już od 10 lat. W 2019 roku zajęła 1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji wśród firm biorących udział w badaniu rynku, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej. Dysponując 75 sprawdzonymi własnymi ekipami monterskimi oddaje do użytku ponad 1000 instalacji miesięcznie. Dzięki stałej współpracy z czołowymi producentami komponentów, falowników, systemów montażowych i pozostałego osprzętu HYMON jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania każdej inwestycji.  

Więcej o firmie HYMON na stronie www.hymon.pl

artykuł sponsorowany