LG wprowadza nowy moduł PV z mikrofalownikiem

LG wprowadza nowy moduł PV z mikrofalownikiem
LG

Koreańska grupa LG wprowadza do sprzedaży nowy moduł fotowoltaiczny, który został zintegrowany z mikrofalownikiem. Co ciekawe posiada on mniejszą moc i sprawność niż poprzedni moduł ze zintegrowanym mikrofalownikiem, który LG wprowadził na rynek przed rokiem.   

Nowy moduł fotowoltaiczny serii LG NeON® 2 Ace składa się z 60 monokrystalicznych ogniw typu n. Jego moc może sięgać 365 W, a sprawność 21,1 proc. Moc zintegrowanego z nim mikrofalownika wynosi 320 W, a jego sprawność wynosi 97 proc.

Rozmiary modułu wynoszą 1700 x 1016 x 40 mm, a  jego waga to 19,5 kg. 

REKLAMA

Na nowy moduł LG ma zapewniać 25-letnią gwarancję produktową. Po takim okresie użytkowania moc modułu ma wyynosić przynajmniej 90,1 proc. mocy początkowej.

Jest to drugi model modułu zintegrowanego z mikrofalownikiem, który pojawił się w ofercie koreańskiego producenta. Przed rokiem LG wprowadziło moduł NeON R Ace o większej mocy mogącej wynieść nawet 380 W i sprawności do 22 proc.

Koreański producent podaje, że w nowych modułach AC stosowane są mikrofalowniki opracowane przez LG Electronics. Wcześniej w zakresie tego rodzaju modułów LG współpracował z amerykańską firmą Enphase – globalnym liderem na rynku mikrofalowników.

LG jest jednym z kilku producentów, którzy włączyli do swojej oferty moduły ze zintegrowanymi mikrofalownikami.

Niedawno o wprowadzeniu takich modułów informował niemiecki producent paneli fotowoltaicznych Sonnenstromfabrik, który w tym zakresie nawiązał współpracę z Enphase.

W modułach produkowanych w Niemczech mają być montowane mikrofalowniki Enphase najnowszej generacji IQ 7+ o maksymalnej mocy 295 MVA i zakresie MPPT 27-45 V, których sprawność ma sięgać 96,5 proc. Moc modułów typu szyba-szyba wynosi 320-330 Wp i są one złożone z 60 monokrystalicznych ogniw PERC.

Sonnenstromfabrik zapewnia, że jest to pierwszy moduł AC produkowany w Europie.

REKLAMA

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach:

Enphase Energy to globalny lider w produkcji mikrofalowników. Amerykańska firma sprzedała do tej pory już ponad 28 mln tego rodzaju urządzeń, które wykorzystano w 1,2 mln instalacji PV zrealizowanych w ponad 130 krajach.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.