Stilo Energy głównym partnerem światowego giganta w Polsce. Mikrofalowniki najwyższej klasy już w ofercie

Stilo Energy głównym partnerem światowego giganta w Polsce. Mikrofalowniki najwyższej klasy już w ofercie
Stilo Energy

Stilo Energy zostało głównym partnerem APsystems, jednego z czołowych producentów mikrofalowników na świecie. To właśnie te urządzenia definiują dziś inteligentną fotowoltaikę. Alians pozwala Stilo Energy na ujednolicenie i stworzenie korzystniejszej oferty dla klientów, także szybszy serwis, a przede wszystkim dostęp do najnowszej technologii.

Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosi obecnie ponad 2,68 GW, a przyrost mocy zainstalowanej w systemie wzrósł w stosunku do ub. roku o 166, 3 proc.

Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na fotowoltaikę w naszym kraju spowodował, że firma APsystems postanowiła rozwijać się również tutaj. Do tego celu wybrała jednego z liderów rynku na swojego partnera – firmę Stilo Energy.

REKLAMA

 APsystems projektuje i oferuje  na całym świecie zaawansowaną technologię mikroinwerterów słonecznych, dostarczając bardzo szeroką gamę produktów i rozwiązań. Nasze rozwiązania pozwalają na uzyskanie dużej mocy, a jednocześnie są przyjazne dla użytkownika, także w zakresie monitorowania zużycia energii. Opatentowana architektura systemu zwiększa efektywność pozyskiwania energii słonecznej i zapewnia maksymalną produkcję oraz wydajność paneli fotowoltaicznych. Bacznie obserwujemy rozwój rynków, a Polska ma duży potencjał. Budowanie trwałego partnerstwa z tak dużym, profesjonalnym i godnym zaufania partnerem, jakim jest Stilo Energy, jest dla nas ważnym strategicznym krokiem  mówi Olivier Jacques, wiceprezes wykonawczy APsystems.

Dzięki współpracy z APsystems oferta Stilo Energy stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. Skorzystają na tym przede wszystkim klienci firmy.

– To, że  światowy gracz postawił na polskiego, mocnego partnera, jakim jest nasza spółka,  jest świetną wiadomością dla wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką – mówi Piotr Siudak, prezes Stilo Energy.  Silna pozycja APsystems oznacza dostęp do technologii zaawansowanej, pewnej i bezpiecznej, sprawdzonej w milionach instalacji na całym świecie. Także dla nas decyzja o związaniu się z jednym partnerem ma ogromne znaczenie. Nasze uznanie zdobyło między innymi ich ogromne zaangażowanie w badania i rozwój, dzięki czemu mogą nieustannie wprowadzać nowe technologie i produkty na rynek – dodaje prezes Stilo Energy.

Warto dodać, że obecnie Stilo Energy oferuje swoje urządzenia z rabatem sięgającym nawet 6000 zł.

Techniczna przewaga dzięki mikrofalownikom APsystems

Mikrofalowniki dostarczane przez APsystems pozwalają na znacznie większą wydajność ogniw fotowoltaicznych niż falownik centralny. W inteligentny sposób sterują pozyskiwaniem i przepływem energii słonecznej. Zastosowanie tych urządzeń pozwala uzyskiwać w polskich warunkach o 15% większą moc z tej samej powierzchni paneli, a technologia ta jest też bardziej bezpieczna niż instalacje oparte o falownik centralny. Mikrofalowniki te są niewielkich rozmiarów, wytrzymałe oraz odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne.

REKLAMA

System daje możliwość stałego monitorowania poprzez aplikację na smartfony, dzięki której w dowolnym momencie można śledzić aktualną wydajność instalacji. Dużym atutem jest także 10-letnia gwarancja, z możliwością przedłużenia nawet do 20 lat.

Numer jeden na świecie

APsystems jest jednym z czołowych przedstawicieli branży inteligentnej  fotowoltaiki i numerem jeden światowych producentów mikrofalowników. Obecna na rynku przez dekadę firma sprzedała już ponad milion tych urządzeń, w 120 krajach świata. Na swoim koncie APsystems ma aż 130 różnego rodzaju  patentów.

Podobnie jak Stilo Energy, APsystems jest członkiem Sunspec Aliance, organizacji zrzeszającej podmioty z branży energii słonecznej i rozproszonej z całego świata. Celem Sunspec Alliance jest zmniejszenie kosztów, promowanie innowacji i przyspieszenie rozwoju fotowoltaiki poprzez wypracowanie i przyjęcie wspólnych standardów informacyjnych zapewniających interoperacyjność systemu „plug & play”.

Standardy SunSpec dotyczą funkcjonowania elektrowni słonecznych i magazynów energii w inteligentnych sieciach  w tym systemów mieszkaniowych, komercyjnych i na skalę użytkową.

 

artykuł sponsorowany