Santander dostał środki na kredyty na fotowoltaikę i pompy ciepła

Santander dostał środki na kredyty na fotowoltaikę i pompy ciepła
Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank otrzymał finansowanie od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) w wysokości 350 mln zł. Uzyskany kredyt zostanie przeznaczony na pożyczki finansujące inwestycje klientów, które pomagają oszczędzić energię w budynkach mieszkalnych.

Santander podkreśla, że EBOiR oferuje partnerstwo instytucjom finansowym, które mają duży udział w sprzedaży ekologicznych produktów i podejmują inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Kredyt na panele i pompy ciepła

REKLAMA

Współpraca Santander Consumer Banku z EBOiR zwiększy możliwości udzielania kredytów na ekologiczne produkty. Fundusze w złotówkach zostaną przekazane prywatnym właścicielom budynków mieszkalnych, którzy będą chcieli sfinansować inwestycje w wymianę kotłów węglowych, panele fotowoltaiczne i inne technologie z obszaru energetyki odnawialnej.

REKLAMA


– Wspieranie naszych klientów w zakupie rozwiązań przyjaznych środowisku jest dla nas bardzo ważne. W tym celu jako jeden z pierwszych banków zgłosiliśmy się do programu Czyste Powietrze, chcąc wprowadzić do swojej oferty kredyt z dotacją na ekorozwiązania dla domu – mówi Renata Serafin-Francuz, menedżer ds. ALM z Departamentu Zarządzania Finansowego z Santander Consumer Banku.

Cel: obniżyć zużycie energii

Już wcześniej Santander oferował kredyty m.in. na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. – Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z EBOiR będziemy mogli jeszcze bardziej przyczynić się do zwiększania liczby technologicznych rozwiązań, które wykorzystują energie odnawialne – dodaje Serafin-Francuz.

Kredyt dla Santander Consumer Banku został udzielony w ramach „Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce” (PolREFF), przeznaczonego na inwestycje przyjazne środowisku. Ich celem jest obniżenie zużycia i tym samym kosztów energii ponoszonych przez konsumentów oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.