BuyPV poszerza ofertę o optymalizatory marki Tigo

BuyPV poszerza ofertę o optymalizatory marki Tigo
BuyPV

Firma BuyPV regularnie poszerza zakres swojej oferty, by pomagać instalatorom sprostać oczekiwaniom ich klientów. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku portfolio produktów zostało powiększone o optymalizatory marki TIGO. Produkty dostępne są w ofercie BuyPV z gwarancją pewnej i bezpiecznej dostawy.

Tigo jest światowym liderem w dziedzinie Flex MLPE (Module Level Power Electronics) z innowacyjnymi produktami. Jego misją jest dostarczanie inteligentnych rozwiązań sprzętowych i programowych, które zwiększają bezpieczeństwo oraz uzysk energii przy jednoczesnym obniżaniu kosztów operacyjnych. Dotyczy to zarówno systemów fotowoltaicznych w budynkach komercyjnych, użytkowych jak i mieszkalnych.

Flagowe produkty marki TIGO są zaawansowanymi rozwiązaniami optymalizacyjnymi typu add-on/retrofit, które dają standardowym modułom fotowoltaicznym dostęp do funkcjonalności modułów inteligentnych, zwiększając w ten sposób ich wydajność i niezawodność. Urządzenia optymalizują każdy moduł fotowoltaiczny, do którego są podłączone, poprawiając parametry łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania modułów. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu konsument może zmodernizować swoje obecne komponenty do w pełni inteligentnego systemu fotowoltaicznego.

REKLAMA

Co oznacza dla nas partnerstwo z TIGO? – podejmuje temat Robert Kwiecień, dyrektor sprzedaży w BuyPV. – Przede wszystkim będziemy mieli stałe dostawy od producenta optymalizatorów. Zapotrzebowanie na te inteligentne urządzenia jest ogromne, a my jako partner będziemy mogli dostarczyć je naszym klientom. Już w styczniu w magazynach BuyPV będziemy mieć aż kilkanaście tysięcy optymalizatorów. Cieszymy się, że przynajmniej częściowo będziemy w stanie nasycić rynek urządzeniami, które pozwalają jeszcze efektywniej wykorzystywać systemy fotowoltaiczne.

Robert Kwiecień, dyrektor sprzedaży BuyPV

REKLAMA

Dlaczego warto wybrać optymalizator mocy Tigo?

Optymalizator Tigo poprawia wydajność fotowoltaiki przy zacienieniu, zabrudzeniu, zapewnia stały monitoring instalacji na poziomie modułu. Rozwiązania od Tigo są proste, elastyczne i dostosowane do konkretnego przypadku. Mogą współpracować z dowolnym falownikiem lub regulatorem ładowania, a ich technologia optymalizacji działa niezależnie od inwerterów w układzie PV, co oznacza, że każdy panel można zoptymalizować w razie potrzeby.

Obecnie, w ofercie BuyPV dostępny jest optymalizator paneli Tigo TS4-A-O, który optymalizuje pracę każdego z modułów PV o mocy do 700 Wp, poprawiając parametry łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania modułów. TS4-A-O umożliwia monitorowanie na poziomie modułu i szybkie wyłączanie zgodnie z normami bezpieczeństwa NEC 2014, 2017 i 2020W. Dodatkowo w optymalizatorze Tigo TS4-A-O zaimplementowano funkcję bezpieczeństwa, która działa gdy optymalizator połączony jest z Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced. artykuł sponsorowany

Wybierz funkcjonalność, której potrzebujesz: optymalizacja, bezpieczeństwo, monitoring i zaufaj profesjonalistom. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub zamówień poprzez platformę e-sklepu: www.buypv.eu.

 

artykuł sponsorowany