SunPower przedstawia "najwydajniejszy" system fotowoltaiczny

SunPower przedstawia "najwydajniejszy" system fotowoltaiczny
System fotowoltaiczny SunPower Helix. Fot. SunPower

Amerykański lider w branży fotowoltaicznej przedstawia nowy system fotowoltaiczny, którego montaż ma się charakteryzować ograniczonymi do minimum czynnościami instalatora i którego efektywność ma być znacznie wyższa niż w przypadku innych systemów PV. Szacowana żywotność na 40 lat czy najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne na rynku to cechy systemu SunPower Helix, który właśnie zaprezentowana amerykańska firma.

System fotowoltaiczny SunPower Helix to odpowiedź amerykańskiego producenta modułów i systemów fotowoltaicznych na potrzebę stworzenia szybkiego w montażu i efektywnego systemu fotowoltaicznego, którego łatwość instalacji oraz ograniczona liczba elementów skróci początkowe koszty inwestycji, a efektywna i niezawodna praca zwiększy uzyski energii i efekt ekonomiczny inwestycji w fotowoltaikę.

Takim systemem fotowoltaicznym ma być SunPower Helix. Amerykańska firma zapewnia, że ograniczono w nim do minimum liczbę elementów, a zastosowanie systemów montażu i łączenia elementów typu plug-in ułatwia i przyspiesza pracę instalatora.

REKLAMA

Wyjątkowo efektywną pracę systemu Helix mają zapewnić najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne na globalnym rynku PV, których producentem jest SunPower.

Dzięki ich rekordowo wysokiej sprawności oraz większej wytrzymałości i lepszym właściwościom pracy w wyższych temperaturach, nowy system fotowoltaiczny SunPower Helix ma zapewnić w ciągu 25 lat pracy aż o 60% wyższy uzysk energii w porównaniu do tradycyjnych systemów PV.

REKLAMA

SunPower szczyci się produkcją najwydajniejszych paneli fotowoltaicznych na rynku. Podczas gdy obecnie oferowane krystaliczne moduły osiągają sprawność przeciętnie około 15 do 18%, SunPower jest uważany za lidera w branży, oferując najwydajniejsze moduły PV, których sprawność wynosi 21,5% i które są w sprzedaży już od 2013 r. Amerykańska firma chwali się, że w badaniach federalnego instytutu National Renewable Energy Laboratory (NREL) jego moduły osiągały w niektórych przypadkach sprawność nawet powyżej 22%.

Moduły fotowoltaiczne o rekordowej sprawności mają ponadto charakteryzować się dużo lepszymi właściwościami w wyższych temperaturach, produkując więcej energii niż inne moduły, które mają szybciej tracić swoją sprawność wraz ze wzrostem temperatury.

Co więcej, SunPower może pochwalić się także rekordową gwarancją na swoje moduły, która zarówno w przypadku produktu jak i gwarantowanego uzysku energii wynosi 25 lat. Amerykanie zapewniają, że jakość ich modułów potwierdza rynek, a na warunkach gwarancji zwracany jest tylko 1 moduł na 20 tysięcy sprzedanych.

W przypadku systemu fotowoltaicznego Helix SunPower szacuje jego użyteczność aż przez 40 lat. Przez „użyteczność” SunPower definiuje sytuację, gdy moduły pracują przynajmniej na 70% swojej nominalnej mocy.

Żywotność systemu Helix ma wydłużać m.in. zastosowanie elementów konstrukcyjnych, które są odporne na korozję, a w warunkach ekstremalnych temperatur nie powodują uszkodzeń modułów. 

gramwzielone.pl