APsystems i OSW ogłaszają globalną umowę dystrybucyjną

APsystems i OSW ogłaszają globalną umowę dystrybucyjną

Firma APsystems, globalny lider w dziedzinie wieloplatformowej technologii solarnej MLPE, oraz firma OSW, największy australijski dystrybutor energii słonecznej prowadzący działalność na całym świecie, ogłosiły zawarcie globalnej umowy dystrybucyjnej. Dzięki tej umowie rozwiązania technologiczne firmy APsystems oraz filozofia „One Simple Way” firmy OSW i jej globalne możliwości dystrybucyjne staną się dostępne na rynkach całego świata.

Obie firmy jako powód strategicznego porozumienia podają silne podobieństwo swoich wartości i celów. Firma APsystems mocno ceni sobie innowacyjność, czego dowodem są produkowane przez nią mikroinwertery, będące najbardziej wydajnymi wielomodułowymi mikroinwerterami na świecie. Firma OSW również stawia sobie za cel dostarczenie swoim klientom najwyższej jakości technologii solarnej. Obie firmy kontynuują również rozszerzanie swojej działalności na całym świecie; OSW w ostatnim czasie rozszerzyło swoją działalność w Europie i USA o dedykowane magazyny i biura w Polsce, Monachium, Holandii oraz Teksasie.

Firma APsystems ma silną pozycję w Europie i posiada biura regionalne w Lyonie we Francji oraz w Amsterdamie w Holandii. W zeszłym roku firma przeniosła również swoje główne biuro w USA do Austin w Teksasie. Umowa partnerska obejmuje oczywiście Europę i Stany Zjednoczone.

Mikroinwertery zdobyły dużą popularność w branży dachowych instalacji fotowoltaicznych na całym świecie. APsystems oferuje wysokiej jakości mikroinwertery solarne, wykorzystujące wiodącą technologię. Biorąc pod uwagę globalny zasięg ich produktów, nawiązanie współpracy było naturalną konsekwencją decyzji o włączeniu do naszego portfolio marki mikroinwerterów – komentuje Anson Zhang, współzałożyciel i dyrektor generalny w OSW.

Firma OSW znana jest z tego, że zapewnia swoim klientom najlepsze produkty solarne w branży, Nasze podstawowe wartości i globalne możliwości są zbieżne z wartościami i możliwościami firmy OSW. Dlatego cieszymy się, że podejmiemy z nimi współpracę, która pozwoli nam wywierać wpływ na rynek energii słonecznej i udostępniać większą ilość produktów APsystems klientom w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych – dodaje Olivier Jacques, prezes APsystems ds. globalnych jednostek biznesowych.

Nowa generacja mikroinwerterów trójfazowych APsystems

Po udanym wprowadzeniu w zeszłym roku serii podwójnych mikroinwerterów DS3 przeznaczonych dla budownictwa mieszkaniowego, firma APsystems zaprezentowała niedawno drugą generację natywnych mikroinwerterów trójfazowych – QT2, czyli potężnych poczwórnych mikroinwerterów do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Obie firmy cieszą się z możliwości wprowadzenia tych nowych produktów oraz innych innowacyjnych rozwiązań firmy APsystems na rynki, na których OSW zwiększa swoją obecność.

APsystems i OSW chcą również wpływać na proces zmian klimatycznych dzięki wysokiej jakości produktom, które stanowią dla właścicieli systemów alternatywę w zakresie wytwarzania energii elektrycznej, dostarczając wymierną, codzienną wartość w postaci czystej energii słonecznej przy niższych kosztach całkowitych i zerowej emisji.

O firmie OSW

OSW jest największym dystrybutorem energii słonecznej w Australii, oferującym szeroką gamę produktów solarnych, w tym panele fotowoltaiczne, falowniki, ładowarki EV, rozwiązania w zakresie magazynowania energii słonecznej, stojaki i komponenty od wiodących innowatorów w dziedzinie energii słonecznej. Znajdujemy się na liście 500 największych prywatnych spółek giełdowych i jesteśmy uznawani za jedną ze 100 najszybciej rozwijających się firm w Australii. Firma OSW, która posiada sześć magazynów w całej Australii i rozszerza swoją działalność na rynek europejski oraz inne miejsca na całym świecie, w tym Polskę, Monachium, Teksas, Hiszpanię, Włochy i Holandię, jest zaangażowana w zmniejszanie śladu węglowego oraz promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Świadomość znaczenia technologii w podnoszeniu jakości oferowanych usług sprawiła, że OSW poszerzyło zakres swoich usług o oprogramowanie Greendeal IT, wirtualne elektrownie (VPP), usługi energetyczne i finansowanie. Firma OSW, w połączeniu ze swoimi spółkami zależnymi Green Deal i Manta Energy, wspiera klientów na drodze do zrównoważonego rozwoju od początku do końca.

Innowacyjne i zrównoważone podejście firmy OSW do biznesu czyni ją doskonałym wyborem dla klientów chcących rozpocząć przygodę z energią słoneczną. Wybierając OSW, klienci mogą korzystać z najnowocześniejszych technologii oferowanych przez firmę, jej zaangażowania w zrównoważony rozwój oraz pozycji lidera w branży. Ekspansja OSW i inwestycje w innowacyjne rozwiązania umożliwiają produkcję energii w sposób bardziej zrównoważony. Dzięki temu, że OSW wytycza drogę ku zrównoważonej przyszłości, świat może oczekiwać jaśniejszego, czystszego i bardziej zielonego jutra.

O firmie APsystems

APsystems jest wiodącym globalnym dostawcą wieloplatformowych rozwiązań MLPE, oferującym mikroinwertery, urządzenia magazynujące energię i urządzenia do szybkiego wyłączania dla branży fotowoltaicznej. Do marek APsystems należą APsmart i APstorage.

Firma APsystems została założona w Dolinie Krzemowej w 2010 roku i obejmuje 4 globalne jednostki biznesowe obsługujące klientów w ponad 100 krajach. Dzięki milionom sprzedanych jednostek produkujących ponad 3TWh czystej, odnawialnej energii, firma APsystems pozostaje liderem w stale rozwijającym się segmencie technologii solarnych MLPE.

Siedziba APsystems USA znajduje się w Austin w Teksasie. APsystems EMEA posiada swoje siedziby w Amsterdamie w Holandii oraz w Lyonie we Francji. APsystems LATAM ma siedzibę w Guadalajarze w Meksyku. Siedziby APsystems APAC znajdują się w Jiaxing i Szanghaju w Chinach oraz w Sydney w Australii.  Firma APsystems jest notowana na Szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (SSE).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.APsystems.com.

 

artykuł sponsorowany