REKLAMA
 
REKLAMA

Electrum rozwija projekty OZE z Nofar Energy z Izraela

Electrum rozwija projekty OZE z Nofar Energy z Izraela
Fot. Electrum

Firma Electrum, czołowy wykonawca farm fotowoltaicznych i wiatrowych w Polsce, zakończyła budowę pierwszej farmy fotowoltaicznej w ramach konsorcjum z izraelską firmą Nofar Energy. Spółka zapowiedziała realizację kolejnej wspólnej inwestycji.

Zarówno zakończona, jak i zaplanowana inwestycja to kolejne etapy współpracy pomiędzy białostocką Grupą Electrum oraz Nofar Energy, izraelskim deweloperem działającym w dziedzinie energii odnawialnej. Obejmuje ona opracowanie w Polsce projektów słonecznych i wiatrowych o mocy do 1,25 GW. W ramach tej współpracy grupa Electrum odpowiedzialna jest za prace projektowe oraz montaż systemów.

W ramach joint venture pomiędzy Electrum i Nofar Energy ukończono realizację projektu farmy fotowoltaicznej w miejscowości Krzywińskie w województwie warmińsko-mazurskim. Prace na farmie rozpoczęły się w listopadzie 2022 r. Zakończył się już montaż systemów fotowoltaicznych i trwają prace związane z uruchomieniem instalacji. Farma fotowoltaiczna ma łączną moc 20 MW.  Za realizację projektu odpowiada Solarika, firma z grupy Electrum.

REKLAMA

Setki megawatów w rozwoju

Teraz Electrum i Nofar Energy w ramach dalszej współpracy planują zakończyć inwestycję w miejscowości Dziewoklucz w województwie wielkopolskim, na której prace trwają od stycznia 2023 r. Inwestorem tego projektu jest MDW Energy, spółka należąca do Electrum Nofar Energy z grupy Electrum Holding. Farma fotowoltaiczna w Dziewokluczu także będzie miała moc 20 MW. Zakończenie inwestycji planowane jest w marcu 2024 r.

REKLAMA

Nadav Tene, globalny dyrektor generalny Nofar Energy, przekazał, że wspólnie z Electrum firma pracuje nad projektami fotowoltaicznymi o mocy ponad 77 MW. Kolejne setki megawatów są w fazie rozwoju.

Nofar Energy jest notowaną na giełdzie w Tel Awiwie spółką, która prowadzi działalność w zakresie realizacji projektów związanych z energią solarną oraz magazynowaniem energii w Europie, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Izraelski inwestor działa na rynku OZE od 2011 r.

Grupa Electrum z siedzibą w Białymstoku należała dotąd do najaktywniejszych firm na polskim rynku w obszarze wykonawstwa elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA