REKLAMA
 
REKLAMA

Kolejna duża umowa PPA w Polsce. Energię dostarczy GoldenPeaks Capital

Kolejna duża umowa PPA w Polsce. Energię dostarczy GoldenPeaks Capital
GoldenPeaks Capital

GoldenPeaks Capital zawarł 10-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA). Przewiduje ona dostawy 20 GWh odnawialnej energii elektrycznej w skali roku.

GoldenPeaks Capital (GPC) wesprze kolejną korporację w jej działaniach na rzecz redukcji emisji CO2 i zbliży ją do obranego celu, jakim jest zasilanie jej działalności w 100 proc. energią odnawialną do 2030 r.

Roczna ilość energii odnawialnej wprowadzonej w wyniku tej długoterminowej umowy pozwoli na oszczędność emisji dwutlenku węgla równej rocznej absorpcji CO2 przez około 700 tys. drzew.

REKLAMA

Coraz więcej umów PPA

Umowa dostawy energii dla Reckitt, międzynarodowego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją i promocją dóbr konsumpcyjnych, m.in. artykułów gospodarstwa domowego, leków i środków higieny osobistej, stanowi kolejne długoterminowe partnerstwo ogłoszone przez GoldenPeaks Capital od początku 2024 r.

GoldenPeaks Capital jest niezależnym producentem zielonej energii w Europie i jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. GoldenPeaks Capital działa w naszym kraju  za pośrednictwem spółki Spectris Energy, w całości zależnej od GPC. Firma zawarła w Polsce już kilka umów PPA. W styczniu tego roku podpisała kontrakt ze spółką Boryszew Green Energy and Gas. Dostawy energii z elektrowni fotowoltaicznych GPC potrwają 10 lat i mają osiągać poziom 24 GWh rocznie.

Także sieć Auchan Polska będzie zasilana ze źródeł odnawialnych dzięki umowie PPA z GoldenPeaks Capital. Podpisana przez firmy umowa zakupu energii elektrycznej przewiduje 12-letnie dostawy energii elektrycznej. Zakontraktowana energia będzie wytwarzana przez należące do GPC elektrownie fotowoltaiczne. Rozpoczęcie produkcji energii ma nastąpić w styczniu 2025 r. Więcej o tym w artykule: Auchan kupi energię z farm fotowoltaicznych.

REKLAMA

W zeszłym roku firma podpisała także wirtualny kontrakt PPA (vPPA) z koncernem Mondelēz International. Przewiduje on 12-letnie wirtualne dostawy 126 GWh energii rocznie.

Od 2023 r. GoldenPeaks Capital dostarcza zieloną energię także do sieci Biedronka. W ramach korporacyjnej umowy PPA (cPPA) z Jeronimo Martins Polska w skali roku na potrzeby sieci marketów trafia 78 GWh energii z farm fotowoltaicznych GPC.

Wśród zawartych przez GPC umów PPA jest także kontrakt na dostawy energii dla polskiego oddziału austriackiej Grupy Kronospan. W wyniku umowy podpisanej w 2022 r. przez 12 lat do producenta paneli będzie trafiać rocznie ponad 180 GWh zielonej energii.

O najważniejszych na polskim rynku umowach PPA zawartych z ubiegłym roku szerzej pisaliśmy w artykule: Największe umowy na polskim rynku PPA w 2023.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA