Czym kierują się Polacy przy zakupie instalacji fotowoltaicznej?

Czym kierują się Polacy przy zakupie instalacji fotowoltaicznej?
Fot. Strefa Energii

Ceny energii elektrycznej rosną, więc instalacje fotowoltaiczne stają się coraz lepszą lokatą kapitału. Jednak by taka instalacja przyniosła odpowiednie korzyści i spełniła oczekiwania klienta, inwestycja wymaga współpracy z firmą, która będzie wspierać inwestora kompetentnie i rzetelnie nie tylko odpowiednio dobierze instalację, ale zapewni najlepsze komponenty i jakość wykonania, a już po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego i uruchomieniu produkcji energii będzie zawsze do jego dyspozycji.

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która ma służyć klientowi przez conajmniej 25 lat. Dlatego tak istotna jest gwarancja na komponenty elektrowni oraz wybranie rzetelnej firmy instalacyjnej.

Czym się kierować wybierając firmę, która zrealizuje naszą inwestycję w instalację fotowoltaiczną?

REKLAMA

Po pierwsze: Doświadczenie oraz podejście do klienta

W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy kilkaset instalacji fotowoltaicznych, każdorazowo dbając o jak najwyższą jakość wykonania, ale również obsługi klienta – nie tylko na etapie inwestycji, ale także już po oddaniu instalacji do użytku.

Naszym założeniem jest dostarczenie elektrowni słonecznych, które swoją wysoką jakością i innowacyjnością zapewnią bezpieczeństwo naszym klientom – technologiczne, ale także prawne i przede wszystkim inwestycyjne. Korzystamy tylko z najwyższej jakości komponentów sprawdzonych producentów, takich jak Sharp, Fronius, Solar Edge.

– Naszym celem jest bycie rzetelnym partnerem, odpowiedzialnym za wszystkie etapy projektu – od pomysłu do gotowej, działającej inwestycji – mówi Paweł Lechowicz, prezes firmy Strefa Energii.

Po drugie: Komponenty najlepszej jakości

Dokonywanie wyboru jedynie na podstawie kryterium najniższej ceny jest oczywiście bardzo atrakcyjne w dniu zakupu, ale mści się w perspektywie kilku lat. Niska cena jest oczywiście ważna, ale producent – dostawca Strefy Energii – musi przede wszystkim zagwarantować wysoką jakość oferowanego produktu. Dlatego wśród naszych partnerów jest między innymi firma Fronius International GmbH. 

Ciągły i dynamiczny rozwój firmy Fronius od ponad 70 lat, a jednostki biznesowej „solarów” od ponad 25 lat, jest najlepszym dowodem na skuteczność tej strategii. To daje nam pewność, że producent, który oferuje do 20 lat gwarancji na swoje urządzenia, będzie w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Zapytaliśmy Macieja Pilińskiego, dyrektora sprzedaży w jednostce biznesowej „Solar Energy” firmy Fronius Polska Sp. z o.o. (polskiego oddziału Fronius International GmbH), o opinie na temat współpracy z firmą Strefa Energii.

REKLAMA

Z firmą Strefa Energii znamy i lubimy się od kilku lat. Duże wrażenie robi na mnie profesjonalne podejście całego zespołu Strefy do klienta, jak również do realizacji wszystkich przedsięwzięć. Taki balans jest niezwykle ważny, aby móc osiągnąć sukces – a Strefie Energii niewątpliwie się to udało. Podstawą tego sukcesu jest również to, że firma od lat wystrzega się źle rozumianego kompromisu pomiędzy jakością a ceną. Taka strategia zapewnia obopólną satysfakcję – po stronie inwestora i wykonawcy – co jest rzadkim, a bardzo ważnym elementem współpracy – odpowiada dyrektor sprzedaży Fronius Polska Sp. z o.o.

To, co zawsze wyróżniało nas na rynku, to jakość dostarczanych produktów, gwarantująca długą niezawodność i bezpieczeństwo ich użytkowania – mówi Janusz Sobek, Sales Manager CEE w firmie Sharp.

Jako jedna z niewielu firm w branży PV możemy pochwalić się instalacjami pracującymi od ponad 30 lat. Zawsze stawialiśmy na sprawdzone rozwiązania, które przechodziły rygorystyczne procedury testowe w naszych fabrykach. Niektóre z przeprowadzanych przez nas testów są bardziej restrykcyjne niż te, które wymagane są przez obowiązujące normy – dodaje.

Oczywiście dobry produkt potrzebuje dobrego partnera handlowego  Dzięki partnerom takim jak firma Strefa Energii, z którą współpracujemy od kilku lat,  jesteśmy pewni, iż właściciele instalacji pracujących na naszych modułach otrzymają odpowiednią opiekę techniczną i posprzedażową – tłumaczy przedstawiciel firmy Sharp.

Strefa Energii to jedna z nielicznych firm na rynku polskim, która z powodzeniem implementuje technologie z farm fotowoltaicznych do zabudowy na dachach domków jednorodzinnych. Tak było w przypadku modułu XL (72 ogniwa) Sharp NUSC360, który dzięki staraniom naszego partnera znalazł bardzo szerokie zastosowanie w gronie odbiorców indywidualnych. Strefa Energii jest obecnie jednym z największych odbiorców naszych produktów w Polsce – zaznacza Janusz Sobek z firmy Sharp.

Po trzecie: Dyspozycyjność i fachowa pomoc

Montaże wykonujemy, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Mamy na koncie wykonanie instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym nasi klienci oszczędzają 3 miliony złotych rocznie.

Jesteśmy do dyspozycji każdorazowo, gdy inwestor potrzebuje naszej pomocy.

Umów się na bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej!

Kontakt:


artykuł sponsorowany