Kurs na instalatora systemów fotowoltaicznych

Kurs na instalatora systemów fotowoltaicznych
foto: SunPower press

{więcej}Polska jest krajem, w którym coraz większy nacisk kładzie się na rozwój odnawialnych źródeł energii. Jednym z nich jest energia słoneczna produkowana w instalacjach fotowoltaicznych. Jednkak 2 MW mocy tego typu systemów zainstalowanych do tej pory w naszym kraju, Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Dla porównania, w Niemczech działa już ponad 30 000 MW systemów fotowoltaicznych.

Ten stan rzeczy zmieni wprowadzenie w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii, która jest przygotowywana przez polski rząd. Dlatego już teraz należy się zastanowić, kto będzie instalował w naszym kraju domowe instalacje fotowoltaiczne i duże farmy PV.

Spory problem w rozwoju tego typu systemów może stanowić brak fachowo i rzetelnie wykwalifikowanej kadry technicznej. Dlatego – w obliczu wejścia w życie ustawy o OZE otwierającej doskonałe perspektywy rozwoju rynku fotowoltaicznego w Polsce – zdobycie umiejętności montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznych stwarza ogromne możliwości dla polskich przedsiębiorców i ich pracowników.

REKLAMA
REKLAMA

Firma Polskie Centrum Solarne rozpoczyna nabór aplikacji na kurs umożliwiający zdobycie kwalifikacji zawodowych na Instalatora PV. Jak wiadomo, Ministerstwo Gospodarki zaprezentowało w projekcie ustawy o OZE wymagania dla certyfikowanych instalatorów systemów PV, a mogą one obowiązywać już od kwietnia – po wprowadzeniu w życie nowelizacji Prawa energetycznego, czyli tzw. małego trójpaku energetycznego. 

Wychodząc naprzeciw nowym regulacjom, Polskie Centrum Solarne przygotowało kurs, którego program obejmuje także przeprowadzenie kursu uzupełniającego po wejściu w życie ustawy o OZE. Kurs będzie składać się z dwóch modułów i będzie realizowany w systemie weekendowym.

Polskie Centrum Solarne działa aktywnie w obszarze organizacji szkoleń i konferencji z dziedziny fotowoltaiki, które odbywają się w całej Polsce.

Nasze najbliższe szkolenie z fotowoltaiki odbędzie się w dniach 21-22 marca w Poznaniu. Oferta szkolenia kierowana jest bezpośrednio do osób nie tylko zawodowo związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii (projektantów, instalatorów, przedstawicieli samorządów terytorialnych, studentów i zarządców sieci energetycznych), ale również do osób, które traktują fotowoltaikę w sposób hobbistyczny. Więcej informacji na temat naszych szkoleń znajdziecie Państwo na stronie www.polskiecentrumsolarne.pl
Polskie Centrum Solarne