W Niemczech powstanie ogromny magazyn energii z instalacji fotowoltaicznych

W Niemczech powstanie ogromny magazyn energii z instalacji fotowoltaicznych
Sunfilm, flickr cc-by-2.0

{więcej}W przyszłym miesiącu w niemieckim mieście Schwerin rozpocznie się budowa ogromnej instalacji magazynującej energię produkowaną na okolicznych farmach wiatrowych i fotowoltaicznych. 

Inwestorem jest niemiecki operator odnawialnych źródeł energii WEMAG, obok którego w budowie instalacji weźmie udział także berliński Younicos, natomiast technologię w postaci posiadających 20-letnią gwarancję baterii litowo-jonowych dostarczy koreański Samsung SDI. 

REKLAMA

Pojemność magazynu energii w Schwerin ma wynieść 5 MWh i zostanie on połączony z siecią energetyczną z zachowaniem nominalnej mocy 5 MW. Budowa instalacji ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu, a jej zakończenie przewiduje się na połowę przyszłego roku. 

REKLAMA

Jak informuje WEMAG, w regionie Schwerin jest zlokalizowanych wiele instalacji produkujących energię wiatrową i słoneczną, dzięki którym w ponad 80-procentach konsumuje on energię z OZE. Uruchomienie magazynu przyczyni się do ustabilizowania przepływu do sieci energetycznych energii produkowanej z OZE. 
gramwzielone.pl