Słoneczna Bundesliga

Słoneczna Bundesliga
funky1opti, flickr cc-by-2.0

Kolejny chiński producent paneli słonecznych został sponsorem czołowego niemieckiego klubu piłkarskiego. Po Bayernie Monachium i Borussii Dortmund energetykę słoneczną będą promować także piłkarze Bayernu Leverkusen. {więcej}

Niemcy to największy rynek energii słonecznej na świecie. Kolejny producent paneli fotowoltaicznych z Chin chce utorować sobie do niego dostęp poprzez piłkarskie areny.

REKLAMA

Wcześniej umowę sponsorską z wielokrotnym mistrzem Niemiec, Bayernem Monachium, podpisał chiński Yingli Solar, a niedawno podobny sposób na promocję wybrał czołowy producent paneli z Niemiec – Q-Cells, którego logo widnieje już w tym sezonie na koszulkach piłkarzy Borussii Dortmund [zobacz ofertę paneli Yingli Solar w zakładce „panele fotowoltaiczne” na Gramwzielone.pl].

REKLAMA

Umowę sponsorską z Bayernem 04 Leverkusen podpisał właśnie chiński koncern JinkoSolar. Oprócz promowania logo producenta z Chin na meczach Bundesligi i Champions League, umowa sponsorska obejmuje także wyłączność Jinko na montaż paneli PV na dachu stadionu w Leverkusen.