Erbud zarobi 80 mln zł na budowie farmy wiatrowej

Erbud zarobi 80 mln zł na budowie farmy wiatrowej
Polenergia

Polenergia wybrała jako wykonawcę robót budowlanych na ogromnej farmie wiatrowej Dębsk konsorcjum firm z udziałem Erbudu, dla którego jest to już kolejny w ostatnim czasie duży kontrakt w obszarze energetyki wiatrowej.

Największa polska prywatna grupa energetyczna przystępuje do budowy swojej największej farmy wiatrowej Dębsk o docelowej mocy 121 MW. Kilka dni temu Polenergia informowała o wyborze wykonawcy infrastruktury elektroenergetycznej dla tej farmy wiatrowej.

Kontrakt dotyczący kompleksowych robót montażowo–elektroenergetycznych i niezbędnych robót budowlanych dla stacji abonenckiej 30/110 kV wraz z siecią kablową SN, WN i światłowodową zdobyły firmy Electrum i P.U. Jarex.

REKLAMA

Teraz spółka należąca do Dominiki Kulczyk zawarła umowę z wykonawcą robót budowlanych na tej farmie wiatrowej. Kontrakt  zdobyło konsorcjum z udziałem Erbudu i zależnej od niego spółki PBDI.

Wartość umowy podpisanej ze spółką celową Polenergii – Polenergia Farma Wiatrowa 3 Sp. z o. o. – wynosi 79,82 mln zł, a termin realizacji określono na 11 czerwca 2022 r.

Farma wiatrowa Dębsk, zlokalizowana na terenie mazowieckich gminy Żuromin i Kuczbork Osada, będzie się składać maksymalnie z 55 turbin. Zgodnie z prognozą roczna produkcja energii elektrycznej wyniesie około 366 GWh.

REKLAMA

To jedna z farm wiatrowych, dla których Polenergii udało się zabezpieczyć gwarancje sprzedaży energii na podstawie dotychczasowych aukcji organizowanych przez Urząd Regulacji Energetyki.

Polenergia zdecydowała się w przypadku tego projektu na zaoferowane w aukcji 70 proc. planowanego wolumenu produkowanej energii.

Dla konsorcjum Erbud i PBDI jest to kolejna w ostatnich tygodniach duża umowa na budowę elektrowni wiatrowych. Pod koniec kwietnia podpisano umowę z trzema spółkami celowymi należącymi do polskiego oddziału francuskiej grupy energetycznej EDF Renouvelables.

Całkowita wartość kontraktów zawartych ze spółkami EDF wynosi 68,74 mln zł netto, a termin realizacji to koniec lipca 2021 r.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.