Opolskie: powstanie kolejna farma wiatrowa

Opolskie: powstanie kolejna farma wiatrowa
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Powstanie druga farma wiatrowa na Opolszczyźnie. Tylko w jednej opolskiej gminie Grodków w najbliższych latach może stanąć nawet {więcej}70 elektrowni wiatrowych.

Inwestor otrzymał w tej sprawie pozytywną decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i czeka na wydanie decyzji środowiskowej przez burmistrza Grodkowa.

Projekt „Farma wiatrowa Bąków 2E wraz z infrastrukturą towarzyszącą w gminie Grodków” zakłada budowę elektrowni wiatrowych, które staną w okolicy Wierzbnika, Kolnicy i Przylesia Dolnego. Inwestorem jest spółka Altiplano.

REKLAMA
REKLAMA

W gminie Grodków budowę farmy wiatrowej złożonej z 20 elektrowni wiatrowych planuje także szczecińska firma EPA Wind, która złożyła już raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko i czeka na decyzję środowiskową. Oprócz Grodkowa, EPA Wind planuje także inne tego rodzaju inwestycje na Opolszczyźnie, m.in. w gminach Olszanka i Skarbimierz, gdzie ma stanąć w sumie 31 elektrowni wiatrowych.

Plany deweloperów farm wiatrowych zakładają wybudowanie na terenie gminy Grodków w sumie 70 elektrowni wiatrowych. W przeciwieństwie do wielu gmin w naszym kraju, w których deweloperzy chcą budować farmy wiatrowe, gmina Grodków posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z wydzielonymi terenami pod tego typu inwestycje, co znacząco ułatwia i przyspiesza realizację projektów.

Czytaj o pierwszej farmie wiatrowej w województwie opolskim w na Gramwzielone.pl: Farma wiatrowa Lipniki: właściciele ziemi chcą więcej za dzierżawę.


red. gramwzielone.pl