WSA odrzucił skargę dot. farmy wiatrowej

WSA odrzucił skargę dot. farmy wiatrowej
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu odrzucił skargę w sprawie złamania prawa podczas{więcej} uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w celu umożliwienia budowy farmy wiatrowej na terenie gminy Olszanka. 

Uchwała w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Obórki, Przylesia i Olszanki radni gminy Olszanka podjęli w grudniu 2009 r. 

Jak informuje Radio Opole, mieszkańcy, którzy wnieśli skargę do WSA, zapowiadają, że ponownie skierują sprawę do WSA już za dwa tygodnie. 

REKLAMA
REKLAMA

Wcześniej WSA w Opolu w tej samej sprawie uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które unieważniło decyzję środowiskową wydaną dla farmy wiatrowej przez władze gminy Olszanka.

Natomiast miesiąc temu Radio Opole informowało z kolei o skierowaniu przez posłankę Julię Piterę sprawy przekształcenia MPZP w gminie Olszanka w celu budowy farmy wiatrowej do prokuratury w Brzegu. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule: Projekt farmy wiatrowej w prokuraturze.

gr