Nowy inwestor w polskiej branży energetyki wiatrowej

Nowy inwestor w polskiej branży energetyki wiatrowej
GE press

{więcej}Firma z branży hutniczej potwierdza informacje o planach inwestycyjnych w energetyce wiatrowej. 

Jak informuje „Puls Biznesu” Drozapol-Profil w tym celu do końca roku utworzy grupę kapitałową, a w jej ramach wydzielonych zostanie kilka podmiotów inwestujących w konkretne projekty. 

REKLAMA

Drozapol jest zainteresowany przejmowaniem realizowanych i gotowych projektów farm wiatrowych, a według „PB” spółka rozważa również działalność produkcyjną w branży elektrowni wiatrowych, do czego posłużyć może dotychczasowa infrastruktura Drozapolu – w tym zakłady w Bydgoszczy i Ostrowcu Świętokrzyskim. 

REKLAMA

Nowe inwestycje w branży energetyki wiatrowej Drozapol chce finansować kredytami bankowymi, których warunki już zostały ustalone, ale także nie wyklucza emisji obligacji. Jak informowaliśmy na portalu Gramwzielone.pl w kwietniu br., Drozapol na inwestycje w projekty wiatrowe chce przeznaczyć na początku kilkanaście milionów złotych. 

– Na ten temat prowadzone już są rozmowy z potencjalnymi partnerami. W zależności od struktury transakcji, finansowanie na budowę farm wiatrowych pozyskiwać będzie albo Drozapol-Profil S.A. albo utworzona spółka celowa, której Drozapol-Profil S.A. będzie głównym udziałowcem. W tym roku Spółka planuje także zakupić kolejny projekt lub projekty które będą realizowane w 2013 i 2014 roku, po zakończeniu realizacji pierwszej farmy. Kwestie finansowania Zarząd omawiał wstępnie z bankami udzielającymi kredytów na tego typu inwestycje. Wejście w nowy sektor, nie tylko w farmy wiatrowe, ale i inne obszary energetyki odnawialnej, Zarząd przedstawił także Radzie Nadzorczej Spółki, co zostało przez Radę pozytywnie ocenione – informował kilka miesięcy temu Drozapol-Profil. 
gramwzielone.pl