Polenergia podbija stawkę za Polish Energy Partners i ma zgodę na przejęcie

Polenergia podbija stawkę za Polish Energy Partners i ma zgodę na przejęcie
Nordex press

{więcej}Należąca do Kulczyk Investments Polenergia jest blisko przejęcia czołowego dewelopera farm wiatrowych w Polsce – Polish Energy Partners (PEP). 

Do przejęcia PEP spółkę Jana Kulczyka przybliżyła bezwarunkowa zgoda na przejęcie wydana klika dni temu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym samym dniu, 21 września br., Polenergia podniosła cenę, jaką oferuje za PEP – z 31,5 zł za akcję do 33 zł za akcję. 

REKLAMA

Wezwanie do przejęcia PEP Polenergia ogłosiła 10 sierpnia, a przyjmowanie zapisów na akcje trwa od 28 sierpnia i zostanie zakończone 26 września br. 

REKLAMA

Wcześniej pozytywnie o perspektywie przejęcia przez Polenergię wypowiedział się zarząd PEP, natomiast przeciwko wystąpił główny akcjonariusz PEP – Generali OFE posiadający 18,04% akcji spółki. O tym, że cena zaproponowana początkowo przez Polenergię jest zbyt niska informowało w międzyczasie kilka biur maklerskich. 

Jak informuje Polenergia, nowa cena proponowana za PEP zawiera premię na poziomie 34,2% w stosunku do średniej giełdowej ceny PEP z ostatnich 6 miesięcy – oraz na poziomie 26,34% w stosunku do ceny z ostatnich trzech miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień ogłoszenia wezwania. 
gramwzielone.pl