Wypadek podczas prac przy budowie elektrowni wiatrowej

Wypadek podczas prac przy budowie elektrowni wiatrowej
Vestas press

{więcej}Jak poinformował duński producent elektrowni wiatrowych Vestas, podczas instalacji jednej z jego turbin doszło do śmiertelnego wypadku. 

Wypadek, w którym zginął operator dźwigu instalującego elektrownię wiatrową dostarczoną przez Vestas, wydarzył się w pobliżu niemieckiego miasta Mannhagen. Powodem wypadku było urwanie się jednego z wirników turbiny. 

REKLAMA

Jak informuje Vestas, przyczyny wypadku nie są jeszcze jasne i bada je zatrudniona przez Vestas zewnętrzna firma. – Vestas traktuje sprawę bezpieczeństwa podczas instalacji turbin z najwyższą uwagą i nasi eksperci wraz odpowiednimi władzami i firmą, która instalowała turbinę, przeprowadzą dochodzenie, którego celem będzie wyjaśnienie przyczyn wypadku – informuje w komunikacie Vestas. Po zakończeniu dochodzenia Vestas ma poinformować o bezpośrednich przyczynach wypadku. 

REKLAMA

Incydent w Mannhagen to już drugi wypadek z udziałem turbiny Vestas, który wydarzył się w tym roku w Niemczech. W marcu doszło tam do pożaru turbiny V112-3.0. Czytaj więcej na ten temat w artykule: Jaka była przyczyna pożaru turbiny Vestas?
gramwzielone.pl