RWE zbuduje nowe farmy wiatrowe w Polsce

RWE zbuduje nowe farmy wiatrowe w Polsce
Windtech press

W ramach inwestycji w energetyce odnawialnej wartych w sumie 5 mld euro, niemiecki koncern energetyczny chce m.in. potroić moc farm wiatrowych w Polsce. {więcej}

RWE Innogy, spółka koncernu RWE zajmująca się energetyką odnawialną, w ciągu 4 lat ma zainwestować w sumie 5 mld euro przede wszystkim w Niemczech, ale też w Wielkiej Brytanii i Polsce.

REKLAMA

RWE w obliczu zamykania elektrowni atomowych w Niemczech staje przed koniecznością szybkiego zwiększania mocy w energetyce odnawialnej. W tym celu m.in. za 1 mld euro wybuduje morską farmę wiatrową na Morzu Północnym.

REKLAMA

Inwestycje w zielonej energetyce RWE Innogy mają dotyczyć także budowy nowych elektrowni biomasowych i wiatrowych w Wielkiej Brytanii oraz Polsce. W naszym kraju niemiecki koncern chce zwiększyć moc swoich farm wiatrowych do 300 MW do roku 2015.

Czytaj o planach RWE dotyczących rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce na Gramwzielone.pl w artykułąch: RWE: nowe inwestycje mimo niepewności na rynku oraz RWE zbuduje kolejną farmę wiatrową w Polsce?