Fundusz private equity zainwestuje w farmy wiatrowe

Fundusz private equity zainwestuje w farmy wiatrowe
ksdsTM, flickr cc-by-2.0

Fundusz Enterprise Investors zamierza zainwestować 40 mln euro w projekty farm wiatrowych w Polsce – mimo obecnego zamieszania związanego z {więcej}nową ustawą o OZE.

W celu inwestowania w energetykę wiatrową fundusz Enterprise Investors utworzył spółkę Wento, która ma realizować projekty farm wiatrowych o mocy nawet kilkuset megawatów. Gotowe projekty mają być sprzedawane inwestorom strategicznym i finansowym. Fundusz rozważa także inwestycje w farmy wiatrowe za granicą – w tym przede wszystkim w Rumunii.

 Naszym zamiarem jest pozyskanie projektów w końcowej fazie deweloperskiej w celu doprowadzenia ich do fazy budowy. Obecnie negocjujemy zakup trzech projektów o łącznej mocy 200 MW, rozmawiamy też z kilkunastoma innymi partnerami. Liczymy, że w ciągu kilku miesięcy dojdzie do pierwszych transakcji – powiedział dzisiaj Polskiej Agencji Prasowej Michał Rusiecki z Enterprise Investors.

REKLAMA
REKLAMA

Projekty mają być finansowane przy udziale kredytów – Zakładamy, że udział kredytów bankowych w projekcie budowy farmy powinien wynosić 75-80 proc. wartości inwestycji, resztę stanowić będzie wkład własny. Rozmawiamy z bankami, są wstępnie zainteresowane, ale na razie czekają na ustawę – PAP cytuje Rusieckiego.

Zobacz, jak zdaniem ekspertów nowa ustawa o OZE może wpłynąć na polski rynek energii wiatrowej, na Gramwzielone.pl w artykule: Ustawa o OZE: bieżące informacje, analizy i komentarze

 

red. gramwzielone.pl