PGE zakończyła budowę farmy wiatrowej o mocy 14 MW i szuka wykonawcy na 90 MW

PGE zakończyła budowę farmy wiatrowej o mocy 14 MW i szuka wykonawcy na 90 MW
WinWind

{więcej}Należąca do grupy PGE spółka PGE Energia Odnawialna poinformowała o zakończeniu prac budowlanych na farmie wiatrowej Resko I. PGE EO szuka też wykonawcy na swój kolejny projekt wiatrowy. 

Realizacją zlokalizowanej w woj. zachodniopomorskim farmy wiatrowej Resko I, której moc wynosi 14 MW, zajęło się konsorcjum firm Aldesa Nowa Energia i Aldesa Energias Renovables. 

REKLAMA

Wyżej wspomnianego konsorcjum nie ma wśród firm, które mają szansę na realizację kolejnego projektu wiatrowego dla PGE EO. Chodzi o farmę wiatrową Lotnisko, która będzie zlokalizowana na terenie powiatów lęborskiego, wejherowskiego i puckiego, i której moc ma wynieść 90 MW. 

REKLAMA

Wśród firm, ktore zgłosiły chęć udziału w przetargu na dostawę, montaż i uruchomienie elektrowni wiatrowych wchodzących w skład projektu Lotnisko, są: konsorcjum Eltel Networks Olsztyn i Mega z Gdyni, SAG Elbud Gdańsk, konsorcjum Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia, Erbud i Tele Fonika Kable, konsorcjum GES Siemsa oddział w Polsce i Global Energy Services Siemsa, konsorcjum Iberdrola Engineering and Construction Poland oraz Iberdrola Ingenieria y Construccion, konsorcjum CJR Polska i Candido Jose Rodrigues. 

Do przetargu zostanie zakwalifikowanych 5 firm, a o wyborze wykonawcy, który na realizację zadania będzie mieć 20 miesięcy, zdecyduje kryterium najniższej ceny. 
gramwzielone.pl