Columbus rozpoczyna sprzedaż magazynów energii i pomp ciepła

Columbus rozpoczyna sprzedaż magazynów energii i pomp ciepła
Dawid Zieliński, Columbus Energy

Columbus Energy wprowadza do swojej oferty bateryjne magazyny energii z gwarancją 6 tys. cykli ładowania, a także pompy ciepła, których koszt zostanie od razu pomniejszony o dotację z programu Czyste Powietrze. Musimy być krok przed rynkiemzapewnia prezes firmy Dawid Zieliński.

Columbus Energy do tej pory rozwijał swój biznes, bazując na montażu dachowych instalacji fotowoltaicznych, których do tej pory wykonał już około 23 tysiące. W tym zakresie Columbus ma proponować najniższe – jak zapewnia firma – realne koszty finansowania z RRSO na poziomie 4,5 proc., a także wprowadza dedykowaną dla przedsiębiorców ofertę dzierżawy instalacji PV przy zerowych kosztach początkowych.

W zakresie finansowania Columbus oferuje teraz ponadto system płatności polegający na spłacie 75 procent kosztów w ratach do 10 lat i 25 procent sumy inwestycji dopiero po 10 latach.

REKLAMA

Nasz system finansowania umożliwia klientom korzystanie z energii słonecznej bez wkładu własnego. Dodatkowo, oszczędzają oni praktycznie od pierwszego dnia użytkowania instalacji fotowoltaicznej, ponieważ miesięczne raty są niższe niż bieżące rachunki za energię elektryczną, bo rata jest liczona od 75 proc. wartości inwestycji po dotacjach – wyjaśnia Dawid Zieliński.

Ostatnio firma kierowana przez Dawida Zielińskiego zaczęła działać także na rynku naziemnej fotowoltaiki, celując w montaż przynajmniej 1 GW w gruntowych farmach PV w ciągu najbliższych 5 lat.

Niedawno Columbus Energy zasygnalizował też zainteresowanie rynkiem samochodów elektrycznych, przejmując firmę Nexity oferującą rozwiązania obsługujące stacje ładowania EV.

Teraz Columbus Energy poszerza swoją ofertę dla prosumentów, wprowadzając do sprzedaży magazyny energii oraz pompy ciepła.

REKLAMA

W pierwszym przypadku Columbus Energy ma oferować bateryjne magazyny energii marki Pylontech o pojemności do 14,2 kWh, bazujące na technologii LFP, z gwarancją 6 tys. cykli ładowania, co – jak szacuje Columbus – powinno wystarczyć nawet na 30-40 lat użytkowania.

Magazyny energii mają posiadać funkcję backupu, reagując na przerwę w zasilaniu z sieci w czasie zaledwie 40 milisekund.

Bateryjne magazyny energii mają być oferowane razem hybrydowymi falownikami Solis.

Jednocześnie Columbus Energy ma wprowadzić do swojej oferty pompy ciepła szwedzkiej marki NIBE z gwarantowaną dotacją minimum 14100 zł z programu Czyste Powietrze. Przy tym Columbus ma oferować cenę urządzenia z góry pomniejszoną o dotację.

 Unikalne w naszej ofercie jest to, że bierzemy odpowiedzialność za dotacje z programu Czyste Powietrze. Dzięki temu klient inwestuje kwotę pomniejszoną o dotacje, a my czekamy na przelew z NFOŚiGW  nie klient – komentuje Dawid Zieliński.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.