Tesla wysłała magazyny energii na Ukrainę

Tesla wysłała magazyny energii na Ukrainę
Tesla / Youtube

Wraz z infrastrukturą umożliwiającą korzystanie z Internetu satelitarnego Starlink Elon Musk wysłał na Ukrainę przenośne magazyny energii.

Na Ukrainę zostały wysłane magazyny energii Powerwall 2 wraz z falownikami fotowoltaicznymi. Wiadomo, że przesyłka zawierająca magazyny oraz falowniki została skompletowana wraz z urządzeniami umożliwiającymi odbiór Internetu satelitarnego przez pracowników fabryki Tesli pod Berlinem. Brakuje natomiast informacji na temat ilości Powerwalii wysłanych na Ukrainę. 

Złożony z baterii litowo-jonowych magazyn Powerwall 2 umożliwia przechowanie do 13,5 kWh energii elektrycznej. Urządzenie może pracować ze szczytową mocą 7 kW, natomiast w trybie ciągłym osiągalna jest moc 5 kW.

REKLAMA

Rozmiary magazynu wynoszą 1150 mm x 753 mm x 147 mm, a jego waga sięga 114 kg.

Z myślą o wykorzystaniu Powerwalii na Ukrainie Tesla przygotowała film prezentujący, jak w szybki sposób podłączyć bateryjny magazyn energii do falownika i paneli fotowoltaicznych. 

REKLAMA

To kolejne z działań Tesli, które są odpowiedzią na wojnę na Ukrainie. Wcześniej firma Elona Muska udostępniła ukraińskim właścicielom Tesli za darmo swoje stacje ładowania na terenie Polski, Węgier i Słowacji.

Ponadto amerykański koncern zadeklarował wypłacanie pensji przez co najmniej trzy miesiące swoim ukraińskim pracownikom, którzy zdecydowali się na powrót na Ukrainę, aby bronić kraju przed rosyjską agresją.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.