Zestawy do magazynowania energii ZCS Azzurro & Pylontech

Zestawy do magazynowania energii ZCS Azzurro & Pylontech
Elit S.A.

Hybrydowe falowniki wyróżniają się na tle konkurencji mocą największej jednostki. Ta wynosi 20kW. Falownik jest nie tylko hybrydą, ale również off-gridem przystosowanym do pracy wyspowej tuż po wyjęciu z pudełka!

Nie są wymagana żadne dodatkowe układy przełączania czy wyposażenie inne niż magazyn energii.

Falowniki Azzurro posiadają dwa złącza AC. Jedno służy do zasilania naszych odbiorników w trybie EPS a drugie do wymiany energii z siecią.

Przerwa w dostawie prądu nie jest dla naszego falownika żadnym wyzwaniem. Przełączy się on w tryb awaryjny w mniej niż 0,02 sekundy – w tak krótkim czasie w gospodarstwie domowym żadne urządzenie nie odnotuje przerwy w zasilaniu.

Dzięki temu, że „smart meter” jest wbudowany w nasze urządzenia hybrydowe, w celu optymalizacji zużycia energii elektrycznej wystarczy podłączyć odpowiednie czujniki, które są dołączone do falownika.

Magazyny energii Pylontech

Jednym z magazynów energii dedykowanym falownikom Azzurro jest znany na całym świecie Pylontech będący top 2 w domowych magazynach energii. Mająca bardzo wysoką sprawność – odpowiednio 5000 cykli ładowania i rozładowania, co powinno wystarczyć na odpowiednio około 14 pracy magazynu z instalacją PV w warunkach domowych.

Magazyny energii Pylontech dla układów 3-fazowych są bardzo elastyczne. Pojemność konfigurowalna jest w zakresie od 9,6 do 57,6.

 

Magazyny energii Pylontech

Wielkim wyróżnieniem są filmiki instruktażowe, które w bardzo przystępny sposób tłumaczą proces instalacji i konfiguracji systemu. Znajdują się one na stronie producenta wraz z całą dokumentacją, np. pod tym linkiem znaleźć można dokumenty i samouczki dla falownika hybrydowego od 5, 6, 8, 10, 15 i 20 kW.

Skonstruowanie systemu do magazynowania energii jest niezwykle proste, potrzebujemy kilku elementów.

Poniżej przedstawiamy przykładową kompozycję dla systemu z falownikiem off-gridowym ZCS Azzurro o mocy nominalnej 6 kw wraz z magazynem energii o pojemności 9,6 kWh:

 

model magazynów energii Pylontech
Elit S.A.

Powyższy zestaw można zakupić w hurtowniach Fega:

sklep.fega.pl/zestawy-azzurro-znshine

 

artykuł sponsorowany