Nie tylko program Mój Prąd może obniżyć koszty instalacji PV

Nie tylko program Mój Prąd może obniżyć koszty instalacji PV
Solfinity

Magazyny energii pozwalają ich posiadaczom stać się aktywnymi uczestnikami rynku energetycznego. Jednak, aby w pełni korzystać z ich zalet, należy postawić na sprawdzone marki. Moduły baterii od Pylontech gwarantują prosumentowi wysoką wydajność i długą żywotność. W połączeniu z efektywnymi modułami PV taki układ zapewni inwestorowi wydajną instalację na lata.  

Piąta edycja programu Mój Prąd trwa od 22 kwietnia i – w odróżnieniu od jego czwartej odsłony – cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Do połowy czerwca rozdysponowano już 212 milionów złotych, które powędrują na konta nowych prosumentów chcących pozyskiwać energię elektryczną ze słońca.

Nawet 16 500 złotych dopłaty mogą otrzymać inwestorzy chcący rozbudować swój system fotowoltaiczny o magazyn energii. Dodatkowe 3 000 złotych wsparcia dostaną ci, którzy wzbogacą instalację o system zarządzania energią. Trudno się zatem dziwić, że do NFOŚiGW wpłynęło już niemal 1500 wniosków o dopłatę do tych urządzeń.

Sprawdzone rozwiązania od jednego z liderów w branży

Oferta magazynów energii dla polskich klientów jest wyjątkowo bogata, jednak tylko nieliczne marki zapewnią prosumentom satysfakcję ze swojej inwestycji. Do tych marek zalicza się Pylontech, która działa na rynku od 2009 roku i przez ten czas zdołał zapewnić sobie pozycję jednego z liderów w sektorze bateryjnych systemów dla domów jednorodzinnych.

Spółka działa w 80 krajach na świecie, systematycznie rozbudowując swoją siec sprzedażową. Pylontech zyskał zaufanie również polskich klientów. Według najnowszego raportu opublikowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej, firma zajmuje szóste miejsce w zestawieniu najpopularniejszych dostawców bateryjnych systemów akumulatorowych w naszym kraju.

W Solfinity obniżono obecnie cenę zarówno akumulatorów wysokonapięciowych Force H2, jak i niskonapięciowych US3000C. Ten pierwszy, wykonany w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4) może być ładowany i następnie rozładowany do 90% swojej nominalnej pojemności. Ten proces może być powtórzony nawet 5000 razy, co pozwala na korzystanie z baterii nawet przez ponad 10 lat.

Każdy moduł o napięciu znamionowym 96 V może pomieścić 3,55 kWh energii elektrycznej, jednak dzięki szybkozłączkom system może być bardzo szybko rozbudowany do czterech takich modułów.

 

Łatwe skalowanie wyróżnia także akumulator US3000C. Co więcej, dysponuje on jeszcze większą żywotnością niż Force H2, ponieważ bateria może być ładowana i następnie rozładowywana 6000 razy, przy współczynniku DoD na poziomie 95%.

Zarówno Pylontech Force H2, jak i US3000C to świetny wybór dla instalacji prosumenckich. Te urządzenia pozwalają w pełni czerpać z zysków, które daje magazynowanie energii. Technologia litowo-żelazowo-fosforanowa jest bezpieczna oraz wydajna. Akumulatory mogą być szybko ładowane w momencie nadprodukcji z fotowoltaiki i następnie rozładowywane po zachodzie słońca lub przy braku zasilania z sieci. To bardzo korzystne rozwiązanie, które będzie coraz atrakcyjniejsze w obliczu pojawienia się taryf dynamicznych – mówi Krzysztof Bukała, Product manager ds. magazynów energii w Solfinity.

Aby zadbać o bezpieczeństwo całej instalacji, należy pamiętać o zakupie systemu BMS. Od teraz w Solfinity obniżono cenę modułów kontrolnych do zestawu H2, które pozwalają na:

  • Równoważenie napięcia ładowania i rozładowania
  • Ochronę przed przepięciami
  • Regulowanie temperatury pracy całego systemu
  • Zabezpieczenie przed przeładowaniem

Produkt oferuje również funkcję awaryjnego odłączania baterii w przypadku wykrycia nieprawidłowości podczas jej pracy.

Wytrzymałość TW Solar poparta badaniami

System fotowoltaiczny nie będzie efektywny bez inwestycji w wydajne i trwałe moduły fotowoltaiczne. Od kilku miesięcy na polskim rynku działa nowy producent modułów – marka TW Solar.

TW Solar to marka spółki Tongwei, która prowadzi swoją działalność biznesową w kilkudziesięciu obszarach m.in. energetyki odnawialnej.

Fundamentem działalności koncernu jest produkcja polikrzemu oraz ogniw fotowoltaicznych. Dwie dekady doświadczenia na tym polu sprawiły, że spółka stworzyła skuteczny i efektywny łańcuch dostaw, który gwarantuje systematyczne zwiększanie mocy produkcyjnych komponentów niezbędnych przy wytwarzaniu modułów fotowoltaicznych. Do 2022 roku z jej fabryk wyjechały ogniwa o łącznej mocy 100 GW, co jest najlepszym wynikiem w historii całej branży.

 

solfinity oferta
Solfinity

Od niedawna Tongwei zajmuje się także produkcją modułów fotowoltaicznych. Panele tego producenta znalazły się w ofercie Solfinity pod koniec 2022 roku i zyskują uznanie kolejnych klientów.

Sprawdzona technologia PERC

TW Solar dostarcza swoim klientom moduły wykonane m.in. w technologii PERC. Panele od tego producenta poddawane są rygorystycznym testom, dlatego cechują się bardzo wysoką żywotnością. Według danych, po upływie 25 lat prosument nadal może być pewny, że jego moduły zachowają przynajmniej 84,8% ze swojej nominalnej sprawności.

Satysfakcję z użytkowania gwarantuje również zastosowanie technologii High-Density Encapsulation, czyli łączenia ogniw w sposób pozwalający zwiększyć uzysk energetyczny o 0,15%.

Pylontech i TW Solar taniej w Solfinity

Teraz w Solfinity klienci zakupią akumulatory Force H2 z systemem BMS oraz baterie US3000C w nowej, niższej cenie. Do tego dystrybutor wzbogaca ofertę promocyjną o moduły TW Solar o mocach 400-405 W należących do linii produktowej Full Black. Ci, którzy szukają modułów Black Frame, mogą teraz taniej kupić panel z tej serii o mocy 415 W.

Więcej informacji o promocji znajduje się pod adresem solfinity.pl.

 

logo solfinity

 

 

 

artykuł sponsorowany