
R.Power wybrał moduły dla projektów o mocy niemal 60 MW
Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych podpisał umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych dla kolejnych projektów.
Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych podpisał umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych dla kolejnych projektów.
W Groningen w północnej Holandii oddano do użytku publicznego nowy fotowoltaiczny chodnik. Składa się z 2544 fotowoltaicznych kostek i zajmuje powierzchnię około 400 m2.
Marcowy ranking zestawiający najwydajniejsze dostępne komercyjnie moduły fotowoltaiczne wyłonił nowego zwycięzcę. Różnica między pierwszym a drugim miejscem pod względem sprawności wynosi niemal 1 proc.
Solar Energia to polski dystrybutor komponentów fotowoltaicznych, który w ostatnich dwóch latach znacząco wzmocnił swoją pozycję na europejskim rynku fotowoltaicznym...
Polski dystrybutor komponentów elektrowni fotowoltaicznych – Energynat – zakontraktował duże dostawy paneli PV od jednego z czołowych chińskich producentów. Dostarczone moduły będą bazować na wysokowydajnych ogniwach typu N.
Autoyzowany dystybutor sprzętu fotowoltaicznego w Polsce, BayWa r.e. Solar Systems, z siedzibą w Zabierzowie pod Krakowem, nawiązał współpracę z producentem modułów JINKO. Dzięki temu partnerstwu oferta hurtowniii B2B będzie jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb firm instalatorskich w Polsce.
Kanadyjska firma LightLeaf Solar wprowadziła do sprzedaży elastyczny moduł fotowoltaiczny wykonany przy wykorzystaniu włókna węglowego i giętkich ogniw SunPower Maxeon o sprawności 25,1 proc. Moduł został zaprojektowany pod kątem wykorzystania na łodziach, jednak LightLeaf ma także moduły do innych zastosowań.
Jeden z chińskich producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych wprowadza na rynek moduł o sprawności, która plasuje go w czołówce rynku PV. Zastosowano w nim ogniwa wykonane w innowacyjnej technologii.
Jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych w Europie we współpracy z Komisją Europejską przekaże nieodpłatnie moduły, które umożliwią budowę instalacji PV na budynkach sektora publicznego w Ukrainie...
Czołowy europejski deweloper elektrowni fotowoltaicznych wykorzysta w realizowanych projektach panele fotowoltaiczne w niszowej technologii. Jest ona wykorzystywana tylko przez kilku producentów modułów PV. Mowa o technologii cienkowarstwowej CdTe.
Jeden z największych europejskich koncernów energetycznych i globalny lider w inwestycjach w energetykę odnawialną będzie produkować panele fotowoltaiczne. Nie będzie to pierwszy energetyczny „utility” w Europie produkujący moduły PV.
Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Deakin opracowali wydajny proces odzyskiwania krzemu z poeksploatacyjnych modułów fotowoltaicznych. Następnie przerabiają go w nanokrzem, który można zastosować przy budowie baterii litowo-jonowych.
Hanwha Q Cells sądzi się z kilkoma czołowymi producentami ogniw i paneli fotowoltaicznych, których oskarżył o nielegalne wykorzystanie technologii stosowanej przy produkcji ogniw PV. Teraz spór z jedną z firm został zakończony.
Producent systemów fotowoltaicznych LONGi zapowiedział inwestycję w wysokości 6,2 mld euro. Środki mają posłużyć do budowy bazy zdolnej do produkcji płytek krzemowych o mocy 100 GW oraz ogniw słonecznych o mocy 50 GW rocznie...
Dane dotyczące sprzedaży chińskich paneli fotowoltaicznych pokazują ważną zmianę w hierarchii rynków, na które trafia eksport z Chin. Najważniejszym rynkiem zbytu dla producentów paneli z Państwa Środka stała się Europa...