Dofinansowanie na OZE i kogenerację. Szkolenie w NFOŚiGW

Dofinansowanie na OZE i kogenerację. Szkolenie w NFOŚiGW
Fot. NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeprowadzi 10 kwietnia br. bezpłatne szkolenie z dwóch unijnych działań z zakresu wytwarzania energii z odnawialnych źródeł energii i wysokosprawnej kogeneracji.

Szkolenie, podczas którego zostaną omówione – instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie, metodologia wyliczania wskaźników rezultatów, pomoc publiczna, zagadnienia finansowe oraz procedury zawierania umów – organizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Chodzi o poddziałanie 1.1.1 „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej”, w którym można starać się o dofinansowanie, składając wniosek w terminie od 30 marca do 28 kwietnia br.

REKLAMA

Poddziałanie, z budżetem 200 mln zł, adresowane jest do przedsiębiorców – wytwórców energii z odnawialnych źródeł energii.

Preferencyjne finansowanie zostanie skierowane na budowę nowych lub przebudowę jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę (powyżej 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (powyżej 2 MWth) lub energię geotermalną (powyżej 2 MWth). Elementem projektu może być przyłącze do sieci ciepłowniczej należące do beneficjenta projektu.

REKLAMA

Drugim tematem szkolenia będzie poddziałanie 1.6.1 „Źródła wysokosprawnej kogeneracji”, dla którego nowy nabór wniosków NFOŚiGW ma ogłosić niebawem. To szansa na dofinansowanie inwestycji z zakresu wysokosprawnej kogeneracji dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i spółdzielni mieszkaniowych.

Jak informuje Fundusz, w przygotowywanym konkursie pod uwagę będą brane przedsięwzięcia polegające na budowie nowych lub zwiększeniu mocy (w wyniku rozbudowy lub przebudowy) istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

Na szkolenie planowane w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie, ul. Konstruktorska 3A, należy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie Funduszu. Formularz będzie aktywny do 5 kwietnia br. do godz. 15.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.