Selena inwestuje w OZE w Europie Środkowo-Wschodniej

Selena inwestuje w OZE w Europie Środkowo-Wschodniej
fot. Selena

Inwestycje Grupy Selena w rozwój odnawialnych źródeł energii zakładają realizację projektów biogazowych, biometanowych, fotowoltaicznych i wiatrowych. Polska firma chce je realizować nie tylko w naszym kraju. 

Producent chemii budowlanej stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii. W styczniu br. Grupa Selena poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o rozwiązania fotowoltaiczne dla biznesu, teraz mówi o kolejnych projektach. Inwestycjami w OZE w ramach grupy zajmie się powołana w tym celu spółka Selena Green Investments (SGI).

O planach spółki opowiada Paweł Grzegorski, prezes zarządu SGI: – Selena Green Investments posiada stabilny, polski kapitał i wielopłaszczyznowo wspiera swoich partnerów, wśród których znajdują się m.in. firmy deweloperskie i produkcyjne oraz dostawcy substratów. Współpracujemy blisko z podmiotami naukowymi i technologicznymi. Będziemy zajmować się zarządzaniem, projektowaniem, zakupem, a także wsparciem finansowym i prawnym projektów OZE.

REKLAMA

Spółka będzie inwestować w projekty biogazowe, biometanowe, fotowoltaiczne i wiatrowe w Europie Centralnej i Wschodniej.  

Neutralne budownictwo

Grupa Selena w pierwszym kwartale br. wprowadziła do swojego portfolio usługę kompletnego dachu energetycznego dla przemysłu i logistyki. Powołany w grupie departament ds. zrównoważonego rozwoju ma dostarczać produkty dla budownictwa neutralnego klimatycznie. 

Wsparcie projektów OZE było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ Selena od początku swojej działalności angażuje się w realizację celów, które dzisiaj nazywamy modelem działania ESG (environmental, social and corporate governance) – mówi Krzysztof Domarecki, członek rady nadzorczej SGI i główny akcjonariusz Grupy Selena.

REKLAMA

Jak pokreśla Wojciech Chyłek, wiceprezes zarządu SGI, spółka nie tylko chce rozwijać technologie OZE, ale też wspierać edukację i komunikację społeczną w tym sektorze. 

Fotowoltaika na dachach wielkopowierzchniowych

W styczniu Selena wzbogaciła swoją ofertę o montaż fotowoltaiki na dachach wielkopowierzchniowych, obejmujący hydroizolacje dachów i instalacje fotowoltaiczne. Jak podaje spółka, jest to odpowiedź na potrzeby firm borykających się z coraz wyższymi cenami energii.

Nowa oferta otrzymała nazwę Selena Energy. W pakiecie obok dotychczas sprzedawanych pap i membran dachowych, termoizolacji i powłok typu COOL-R, które mają zmniejszać nakłady na klimatyzację w budynkach nawet o 50 proc., firma oferuje montaż fotowoltaiki.

Do prowadzenia tego rodzaju prac modernizacyjnych powołana została spółka Selena ESG.

Barbara Blaczkowska

redakcja@gramwzielone.pl


 © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.