Dostawca komponentów PV i pomp ciepła dwukrotnie zwiększył przychody

Dostawca komponentów PV i pomp ciepła dwukrotnie zwiększył przychody
fot. Jeremy Bezanger/Unsplash

Notowana na NewConnect spółka BeeIN opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Osiągnęła w tym okresie 6 mln zł przychodów i prawie 0,5 mln zysku netto.

BeeIN SA, dostawca rozwiązań dla fotowoltaiki, coraz intensywniej wchodzi na rynek pomp ciepła. Dzięki współpracy z japońską firmą Daikin spółka poszerzyła swoją ofertę o pompy ciepła i klimatyzatory klasy premium. W planach ma także sprzedaż magazynów energii dla klientów detalicznych.

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał br. dają spółce BeenIN powody do zadowolenia. Zanotowała w tym okresie 6 mln zł przychodów – wobec 2,7 mln zł w pierwszym kwartale 2021 roku. Zysk netto wyniósł 0,45 mln zł, a przepływy pieniężne osiągnęły wartość 0,74 zł mln zł.

REKLAMA

– Wzrost cen prądu i wprowadzenie zmian prawnych w zakresie rozliczania produkowanej energii to czynniki, które w połączeniu z dobrze przygotowaną ofertą handlową przełożyły się na istotne zwiększenie sprzedaży paneli fotowoltaicznych w pierwszym kwartale tego roku – komentuje wyniki Michał Sochacki, prezes zarządu BeeIN SA.

BeenIN stawia na pompy ciepła

Jak zaznacza Michał Sochacki, po wybuchu wojny w Ukrainie zauważalnie przyspieszył rynek pomp ciepła. Handel tymi urządzeniami generuje wyższe marże niż innymi komponentami z naszej oferty i jest to tendencja, która utrzyma się także w kolejnych kwartałach – mówi.

Spółka dostrzega duży potencjał w tym segmencie działalności, szczególnie że znaczenie pomp ciepła dla transformacji energetycznej zostało podkreślone również w programie REPowerEU ogłoszonym przez Komisję Europejską, a Polska prowadzi program dotacyjny w tym obszarze – Moje Ciepło.

Przygotowywaliśmy się na wzrost zainteresowania pompami ciepła, ponieważ już wcześniej prognozowaliśmy rozwój tego obszaru w naszej strategii – wyjaśnia Michał Sochacki. Zgodnie z jej założeniami wprowadzamy do oferty produkty japońskiego producenta Daikin, które obejmują pompy ciepła i klimatyzatory klasy premium.

REKLAMA

Prezes zarządu spółki przewiduje, że wyniki sprzedaży pompy ciepła będą systematycznie zwiększać udział w przychodach firmy.

Debiut na NewConnect

BeeIN SA to spółka powstała w wyniku rebrandingu firmy Sunday Energy SA. Po zmianie nazwy spółka weszła na giełdę NewConnect.

– Nasi akcjonariusze podjęli kluczową decyzję w zakresie zmiany nazwy spółki, otwierającą drogę do kolejnych kroków dotyczących rebrandingu. Ściśle jest on związany z zakładanym większym naciskiem na inne obszary rozwoju produktów i usług z rynku OZE wobec fotowoltaiki, stanowiącej dotychczas naszą główną oś biznesu – komentował Michał Sochacki.

W ubiegłym roku Sunday Energy SA odnotowała 17,5 mln zł przychodów (5,8 mln zł rok wcześniej) i 1,2 mln zł zysku netto.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.