Sescom pomoże londyńskiej restauracji North Fish zmniejszyć zużycie energii

Sescom pomoże londyńskiej restauracji North Fish zmniejszyć zużycie energii
fot. Lexie Barnhorn/Unspash

Spółka technologiczna działająca w obszarze usług Facility Management rozpoczęła kolejny projekt. Usługi świadczone dla restauracji North Fish w Londynie mają wpłynąć na obniżenie zużycia energii w obiekcie.

Sescom współpracuje już z siecią North Fish w Polsce, która prowadzi restauracje szybkiej obsługi zlokalizowane w centrach handlowych.

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy od realizacji usług Facility Management w 45 obiektach w Polsce. W zeszłym miesiącu podpisaliśmy umowę na obsługę serwisową FM w Londynie – mówi Dorota Jasińska, Business Development Manager w Sescom SA.

REKLAMA

Zakres usług prewencyjnych i reakcyjnych realizowanych przez Sescom poza podniesieniem standardu funkcjonowania restauracji ma również wpływ na ilość zużytej energii w obiektach. Ogranicza także koszty mediów, odblokowuje środki, które można przeznaczyć na nowe inwestycje oraz ma pozytywny wpływ na środowisko – wyjaśnia Jasińska.

Londyńska restauracja obsługiwana przez Sescom działa w Centrum Handlowym Westfield Stratford City.

Przez sprawny sprzęt do większej efektywności energetycznej

Jak podkreśla Sescom, potencjał rynku Facility Management stale rośnie, ponieważ firmy zwracają coraz większą uwagę na obsługę techniczną obiektów, nie tylko dla zwiększenia komfortu gości restauracyjnych, ale też w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej i emisji CO2.  

REKLAMA

Naszym klientom dostarczamy usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne, jak np. poprawa efektywności energetycznej, która przynosi duże korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. W ramach umowy z klientem zajmujemy się przeprowadzaniem przeglądów, konserwacji oraz napraw m.in. lodówek, chłodziarek, frytkownic i pomp ciepła – podkreśla Sławomir Halbryt, prezes Sescom SA.

Sescom do optymalizacji działalności wykorzystuje nowe technologie.

Sprawnie działające urządzenia to ważny element każdej restauracji. Sescom oferuje swoim klientom technologię SES Control, która służy do opomiarowania pracy urządzeń. Integruje ją z innymi systemami, a następnie wizualizuje i analizuje dane. Dzięki temu można diagnozować problemy, zapobiegać awariom oraz optymalizować pracę urządzeń znajdujących się w restauracjach, a także ustalać optymalny czas dokonywania przeglądów serwisowych – wyjaśnia Sławomir Halbryt.

Sescom to spółka technologiczna świadcząca kompleksowe usługi dla sieci handlowych od 2008 roku. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną z wykorzystaniem zeroemisyjnych źródeł energii. W 2021 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 24 krajów Europy. Od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.