BeeIN ze skokowym wzrostem przychodów

BeeIN ze skokowym wzrostem przychodów
Michał Sochacki. Fot. BeeIN

Notowana na rynku NewConnect spółka BeeIN podała przychody za czwarty kwartał 2022 roku i szacunkowe ich wyliczenia za cały ubiegły rok. Całoroczne przychody miały wynieść 32,3 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 85 proc. względem roku 2021.

Dostawca rozwiązań z sektora OZE w 2022 roku uzyskał szacunkowe przychody na poziomie 32,3 mln zł – wobec 17,5 mln zł rok wcześniej. W samym czwartym kwartale ubiegłego roku sprzedaż spółki wyniosła 9,5 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej było to 4,8 mln zł.

Jak informuje BeeIN, uzyskane rezultaty są wynikiem konsekwentnego działania spółki na rynkach międzynarodowych (sprzedaż do 15 krajów Europy), rozwoju kanałów dystrybucji oraz montażu pomp ciepła marki własnej.

REKLAMA

– Obiecujące wyniki sprzedażowe za ostatni kwartał 2022 roku upewniają nas w przekonaniu, że także w dobie dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej i rynkowej nasza strategia się sprawdza, a jej realizacja przynosi zakładane efekty. Jesteśmy zadowoleni z odnotowania wysokiego poziomu przychodów mimo sezonowo słabszego czwartego kwartału w branży OZE – mówi Michał Sochacki, prezes BeeIN SA.

Nowe urządzenia w ofercie

Spółka zaplanowała rozszerzenie w 2023 roku oferty o kolejne urządzenia związane z montażem pomp ciepła.

REKLAMA

Osiągane wyniki stanowią dla nas i naszych inwestorów rezultat realizacji wcześniejszych zapowiedzi. Taką jest między innymi stały wzrost sieci dystrybucji w Europie, a z drugiej strony – zakresu oferty, co w najbliższych tygodniach także jest planowane – zapowiada prezes BeeIn.

Spółka zwiększa przychody w segmencie pomp ciepła głównie dzięki autorskiej marce SPRSUN SELECT.

Dzięki trafnemu przewidzeniu zapotrzebowania na pompy ciepła w 2022 roku wyprzedziliśmy konkurencję, gwarantując naszym klientom krótkie terminy realizacji zamówień oraz wysokiej jakości obsługę posprzedażową. Naszą przewagą konkurencyjną jest wsparcie posprzedażowe, w tym serwis połączony ze zdalnym monitoringiem, który w perspektywie długofalowej optymalizuje koszty obsługi. To wprost przekłada na wzrost zainteresowania pompami ciepła oferowanymi przez spółkę – wyjaśnia Michał Sochacki.  

BeeIn zamierza konsekwentnie rozwijać ekspansję na międzynarodowych rynkach – w krajach bałtyckich, Europie Środkowej, na Bałkanach i w wybranych krajach Europy Zachodniej, szczególnie tych, w których funkcjonują atrakcyjne systemy dotowania odnawialnych źródeł energii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.