Nowy projekt nowelizacji ustawy o OZE

Nowy projekt nowelizacji ustawy o OZE
Foto. Gramwzielone.pl

Ministerstwo Gospodarki przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. To już drugi przygotowany przez rząd projekt nowelizacji ustawy o OZE, która weszła w życie 3 miesiące temu.

Ustawa o odnawialnych źródłach energii została podpisana przez prezydenta w marcu br. i weszła w życie na początku maja. Kluczowy rozdział ustawy o OZE dotyczący nowych zasad wsparcia dla producentów zielonej energii zacznie obowiązywać z początkiem 2016 r., a instalacje uruchamiane do tego czasu pozostaną na dotychczasowych zasadach wsparcia.

W maju br. Ministerstwo Gospodarki przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o OZE, w którym zaproponowano ograniczenie stawek taryf gwarantowanych dla najmniejszych producentów zielonej energii w mikroinstalacjach o mocy do 10 kW, którzy będą mogli skorzystać z nich uruchamiając sprzedaż energii po 1 stycznia 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

W majowym projekcie nowelizacji MG zaproponowało też wprowadzenie dodatkowych obowiązków informacyjnych dla najmniejszych producentów zielonej energii, utrudniających proces inwestycji w mikroinstalacje. Więcej na temat tej nowelizacji w artykule z maja br.: MG przedstawiło założenia nowelizacji ustawy o OZE

Od czasu publikacji projektu nowelizacji ustawy o OZE nie trafił on jednak jeszcze do parlamentu, a w międzyczasie został mocno skrytykowany przez branżę OZE w toku konsultacji społecznych.

Teraz Ministerstwo Gospodarki zaskakuje nowym, datowanym na 13 lipca br. projektem nowelizacji ustawy o OZE, który jest dostępny pod tym linkiem.

gramwzielone.pl