Nowy regulamin aukcji dla OZE

Nowy regulamin aukcji dla OZE
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zatwierdziło nowy regulamin aukcji dla odnawialnych źródeł energii, które odbędą się w listopadzie.

Nowy regulamin uwzględnia zmiany w zasadach aukcji, które wynikają ze znowelizowanej ustawy o odnawialnych źródłach energii, obowiązującej od początku tego miesiąca. Zatwierdzony regulamin ustala m.in. zasady składania ofert, przebieg i sposób rozstrzygnięcia aukcji, a także wymagania dotyczące dostępu do internetowej platformy aukcyjnej (IPA).

Nowy regulamin zawiera ponadto aktualizację wymogów dotyczących okresu obowiązywania gwarancji bankowej w związku z wydłużeniem terminu realizacji obowiązków aukcyjnych w przypadku farm fotowoltaicznych z 24 do 33 miesięcy od dnia zamknięcia sesji aukcji.

REKLAMA

Z regulaminu usunięto zapisy wynikające z wprowadzonych w 2020 r. przepisów z tarczy antykryzysowej związanej z pandemią COVID-19.

REKLAMA

Zmiany w zasadach udziału w aukcji

Ostatnio URE poinformował o nowych zasadach udziału w aukcjach, w tym dotyczących możliwości aktualizacji niektórych elementów oferty aukcyjnej. Przewidują one też konieczność dostarczenia dokumentów potwierdzających uzyskanie warunków przyłączenia do sieci oraz pozwolenia na budowę wydanych nie wcześniej niż pół roku przed ich złożeniem. Więcej na ten temat w artykule: Istotne zmiany w zasadach aukcji dla OZE.

W zaplanowanych na przyszły miesiąc siedmiu aukcjach dla odnawialnych źródeł energii inwestorzy będą mogli zakontraktować sprzedaż energii wartą w sumie ponad 40 mld zł. Więcej na temat harmonogramu najbliższych aukcji w artykule: URE ogłosił siedem aukcji dla OZE.

Zaktualizowany regulamin aukcji dla OZE jest dostępny na stronie URE pod tym linkiem.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.