URE: dwa osobne wnioski o umorzenie białych certyfikatów

URE: dwa osobne wnioski o umorzenie białych certyfikatów
Fot. RWE

Urząd Regulacji Energetyki informuje, że od 1 października br. zmianie uległy zasady realizacji obowiązku w zakresie uzyskania i przedstawienia do umorzenia świadectw efektywności energetycznej lub uiszczenia opłaty zastępczej, w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej.

URE informuje, że za okres trzech pierwszych kwartałów tego roku realizacja obowiązku umorzenia świadectw efektywności energetycznej (tzw. białych certyfikatów) będzie się odbywać na zasadach określonych w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o efektywności energetycznej.

REKLAMA

Natomiast za okres ostatniego kwartału br. i za lata następne realizacja obowiązku umarzania białych certyfikatów będzie prowadzona na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej, która weszła w życie z dniem 1 października br.

REKLAMA

W związku ze zmianami w przepisach, aby zrealizować obowiązek za 2016 rok w zakresie przedstawienia do umorzenia świadectw efektywności energetycznej, należy złożyć do URE dwa odrębne wnioski, które Urząd zamieszcza na swojej stronie internetowej (link).

red. gramwzielone.pl