GREENPOWER 2012 już w przyszłym tygodniu

GREENPOWER 2012 już w przyszłym tygodniu
foto: EUPVSEC press

Zapraszamy na GREENPOWER 2012 – targi czystej energii – które odbędą się w dniach 8-10.05 w {więcej}Poznaniu. 

W najbliższych latach analitycy przewidują znaczący wzrost cen energii elektrycznej. Nic dziwnego, ze zarówno deweloperzy, jak i inwestorzy prywatni coraz bardziej interesują się energooszczędnymi technologiami i nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Okazją do zapoznania się z nowościami w tym zakresie będzie czwarta już edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-10 maja 2012.
 
Zielona energia od A do Z

Targi GREENPOWER – organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Energii Odnawialnej – to najbardziej kompleksowa prezentacja oferty firm branży OZE w kraju. Ekspozycja blisko 100 firm obejmuje swą tematyką energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz energooszczędne technologie. Wydarzenie to zwiedza co roku ponad 10.000 osób z całego kraju. Ekspozycja skierowana jest zarówno do specjalistów – inwestorów i projektantów, przedstawicieli samorządu terytorialnego i firm działających w branży turystycznej, hotelarskiej i SPA – jak i do klientów końcowych planujących wyposażenie swojego domu w nowoczesną instalację służącą do pozyskiwania energii odnawialnej: kolektora słonecznego, panelu fotowoltaicznego czy przydomowej elektrowni wiatrowej.
 
Program wydarzeń

REKLAMA

Targom GREENPOWER towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń. W bloku bezpłatnym dostępnym dla wszystkich uczestników targów zapraszamy m.in. na seminarium „Doświadczenia z realizacji projektów inwestycyjnych w odnawialnych źródłach energii w Polsce”. Podczas tego wydarzenia specjaliści z branży OZE podzielą się wiedzą na temat problemów, jakie pojawiły się przy dotychczasowych inwestycjach związanych z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. W dniu 8 maja program seminarium dotyczyć będzie biomasy, biogazu, elektrowni wodnych i wiatrowych. W kolejnym dniu mowa będzie o problematyce dotyczącej fotowoltaiki, pomp ciepła, geotermii i kolektorów słonecznych.

Bezpłatnie (po zarejestrowaniu) będzie można wziąć także udział w III Forum Polskiej Grupy Agencji Energetycznych (9 maja). Tegoroczna edycja konferencji poświęcona jest tworzeniu regionalnych centrów ekoenergetycznych oraz szkolnictwu zawodowemu z zakresu odnawialnych źródeł energii. Organizatorami forum są Polska Grupa Agencji Energetycznych oraz Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o.

Wyjątkową atrakcją dla specjalistów branży energetycznej zajmujących się sprzedażą będzie seminarium „Techniki sprzedaży na rynku energetycznym” (9 maja). Podczas tego wydarzenia prof. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przedstawi zasady skutecznej sprzedaży (w tym sprawdzone techniki najlepszych sprzedawców), metody wywierania wpływu na klienta, sposoby dodawania wartości, warunki skutecznej komunikacji w sprzedaży oraz strategie postępowania wobec określonych typów osobowości klientów. Uczestnicy seminarium opuszczą je bogatsi o cenną wiedzę na temat nowoczesnych technik sprzedaży i na pewno dołączą do szerokiego grona fanów prof. Mruka, który zachwyca uczestników swoich prelekcji nie tylko niezwykłą erudycją i znajomością praw rynku, ale też niesamowitym poczuciem humoru i wyjątkową zdolnością do przekazywania nawet najbardziej skomplikowanych prawd ekonomicznych w przystępny i atrakcyjny sposób.

Wstęp wolny obowiązuje także w przypadku seminarium „Energetyka odnawialna, kogeneracja i podnoszenie efektywności energetycznej – dobre praktyki, źródła wsparcia” (9 maja).

REKLAMA

W bloku seminariów płatnych będzie można dowiedzieć się m. in. jak przygotować projekt inwestycyjny w OZE w świetle nowych regulacji prawnych (9 maja). Odbędą się także warsztaty „Z wiatrem w przyszłość” (8 maja), podczas których będzie można zdobyć praktyczną wiedzę na temat przygotowywania biznesplanu w energetyce wiatrowej. Szczegółowy program wydarzeń na stronie www.greenpower.mtp.pl
 
Zapytaj eksperta

Przez cały okres trwania targów zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez główne polskie organizacje poszczególnych podsektorów OZE (członkowie Polskiej Rady Koordynacyjnej OZE). Na gości targowych czekać będą eksperci oferujący informacje dotyczące perspektyw rozwoju w Polsce poszczególnych sektorów energetyki odnawialnej. Zwiedzający będę mogli dowiedzieć się np. jak założyć farmę wiatrową lub biogazownię, jakie są systemy wsparcia, gdzie szukać informacji i dlaczego warto zostać członkiem izb i organizacji OZE.
 
Złoty Medal

W roku 2012 zadebiutowała nowa formuła konkursu o prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczne zmiany wiążą się nie tylko z odświeżonym wizerunkiem medalu, który po raz pierwszy będzie miał formę statuetki, ale przede wszystkim z całym pakietem unikatowych korzyści, na które liczyć mogą laureaci konkursu.

Z produktami nagrodzonymi Złotymi Medalami MTP będzie można się zapoznać na specjalnym, ekskluzywnym stoisku Strefa Mistrzów, które zlokalizowane jest w samym centrum targowej ekspozycji. Zwiedzający będą mogli tam za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych oddać głosy w konkursie „Złoty Medal – wybór konsumentów”. Głosowanie prowadzone będzie również w Internecie na stronie www.zlotymedal.mtp.pl. Uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną tegoroczne Złote Medale odbędzie się 8.05. 2012 r. o godz. 11.00 w holu pawilonów 7 i 8. Lista laureatów znajduje się w osobnej informacji prasowej i na stronie www.zlotymedal.mtp.pl.
 
Dla zarejestrowanych wstęp wolny

Osoby zainteresowane odwiedzeniem ekspozycji targów GREENPOWER mogą otrzymać bezpłatne bilety wstępu po wypełnieniu ankiety rejestracyjnej. Ankiety można wypełnić elektronicznie rejestrując się na stronie www.mtp24.pl i generując bilet elektroniczny lub wypełniając ankiety papierowe przy kasach MTP w czasie trwania targów.
 
Zwiedzanie

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER 2012 będzie można zwiedzać:

  • w dniach  8 i 9 maja w godzinach 9.00 – 17.00
  • w dniu 10 maja w godzinach 9.00 – 16.00.

W tym samym czasie na terenie MTP odbywać będą się także Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER.