K. Tchórzewski: RM przyjmie projekt nowelizacji ustawy o OZE

K. Tchórzewski: RM przyjmie projekt nowelizacji ustawy o OZE
Minister energii Krzysztof Tchórzewski. Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, flickr cc

Mimo zapowiedzi o planach przyjęcia projektu nowelizacji ustawy o OZE podczas wczorajszego posiedzenia Rady Ministrów, projekt nadal nie trafił na posiedzenie rządu. Powód opóźnienia wyjaśnił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Ostatnio procedowany od wielu miesięcy projekt nowelizacji ustawy o OZE, od której wdrożenia zależy uruchomienie kolejnych aukcji, został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów, a wczoraj miał go przyjąć rząd, umożliwiając tym samym skierowanie nowego prawa dla energetyki odnawialnej do prac w parlamencie.

We wczorajszej wypowiedzi dla TVP Info minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że niezajęcie się wczoraj projektem nowelizacji ustawy o OZE przez Radę Ministrów wynikało z niezakończonych jeszcze uzgodnień międzyresortowych.

REKLAMA

Krzysztof Tchórzewski ocenił, że te uzgodnienia powinny zostać sfinalizowane do czasu następnego posiedzenia Rady Ministrów, która powinna wówczas przyjąć projekt nowelizacji.

REKLAMA

Sprawa jest dosyć pilna, dlatego że może nam grozić niewykonanie naszych zobowiązań w stosunku do Komisji Europejskiej (…). Dlatego pewne rzeczy trzeba przyspieszać, pewne też rozwiązania, które spowodują, że będziemy mieli tych inwestycji wystarczająco dużo – Polska Agencja Prasowa cytuje wczorajszą wypowiedź ministra energii dla TVP Info.

Szef ME zaznaczył, że potrzebna jest budowa zwłaszcza dużego potencjału elektrowni fotowoltaicznych i biogazowych.

Mimo, że projektem nowelizacji ustawy o OZE nie zajęła się wczoraj Rada Ministrów, jego długo oczekiwana, aktualna wersja została opublikowana przez Rządowe Centrum Legislacji.

Jakie najważniejsze zapisy znalazły się w aktualnym projekcie nowelizacji ustawy o OZE? Więcej na ten temat w artykule: Nowelizacja ustawy o OZE. Wiadomo, jakie będą warunki tegorocznych aukcji.

red. gramwzielone.pl