MG potwierdza harmonogram wprowadzenia ustawy o OZE

MG potwierdza harmonogram wprowadzenia ustawy o OZE
(matt), flickr cc-by-2.0

{więcej}Przedstawiciel Ministerstwa Godpodarki potwierdził plany resortu w zakresie wprowadzenia w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Podczas odbywającej się właśnie w Ożarowie Mazowieckim VII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej o planach resortu w zakresie nowych regulacji dla OZE opowiedział Mieczysław Kasprzak, wiceminister gospodarki. 

REKLAMA

Kasprzak potwierdził, że prace nad poprawioną wersją ustawy o OZE dobiegają końca, a urzędnicy resortu przeanalizowali i uwzględnili w nowym projekcie uwagi do pierwszego projektu ustawy, które wpłynęły do resortu podczas konsultacji społecznych.

REKLAMA

Przedstawiciel MG potwierdził też wcześniejsze zapewnienia resortu, iż ostateczny kształt drugiego projektu ustawy o OZE wraz z nowymi projektami ustaw Prawo Energetyczne i Prawo Gazowe zostanie opublikowany do końca czerwca. 

Ponadto, według informacji przekazanych przez Kasprzaka, ustawa o odnawialnych źródłach energii ma zostać uchwalona – zgodnie z założeniami resortu – do końca tego roku i powinna wejść w życie z początkiem roku 2013. 
gr