Projekt ustawy o OZE jednak do końca maja?

Projekt ustawy o OZE jednak do końca maja?
russians are here, flickr cc-by-2.0

Ministerstwo Gospodarki wysyła sprzeczne komunikaty w kwestii daty publikacji nowej wersji ustawy o OZE. {więcej}

Jak poinformowało cire.pl, powołując się na wystąpienie wiceministra gospodarki Mieczysława Kasprzaka podczas zakończonej wczoraj VII edycji Konferencji i Targów PSEW, nowy, „ostateczny” projekt ustawy o OZE ma zostać opublikowany jeszcze do końca tego maja.

REKLAMA

Informacja ta kontrastuje z ostatnimi zapowiedzami innych przedstawicieli resortu gospodarki, w tym wygłoszonymi przez ministra Waldemara Pawlaka, z których wynika, że projekt ustawy o OZE powinien zostać opracowany i pokazany do końca czerwca. 

REKLAMA

Wcześniej, na początku maja, wiceminister Kasprzak zapowiedział, że projekt ustawy o OZE zostanie pokazany podczas konferencji przedstawicieli MG w połowie maja. Tymczasem podczas wspomnianej konferencji minister gospodarki Waldemar Pawlak poinformował jednak tylko o ogólnych założeniach nowego projektu, pomijając kwestię współczynników korekcyjnych czy stawek w planowanym dla małych instalacji OZE systemie feed-in tariffs, dodając, że finalna wersja projektu ustawy o OZE, w której znajdą się szczegóły dotyczące nowego sytemu wsparcia dla OZE, zostanie opublikowana pod koniec przyszłego miesiąca. 
gr