W. Pawlak: Polska stawia na współpracę z Chinami w zakresie OZE

W. Pawlak: Polska stawia na współpracę z Chinami w zakresie OZE
helga tawil souri, flickr cc-by-2.0

{więcej}Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu w Pekinie konsultacji pomiędzy wicepremierem Waldemarem Pawlakiem i ministrem przemysłu i informatyzacji Chin Miao Wei jednym z podstawowych tematów rozmów była współparca w zakresie energetyki odnawialnej. 

Minister gospodarki Waldemar Pawlak zadeklarował w Pekinie, że polski rząd jest szczególnie zainteresowany współpracą z Chinami w obszarze energetyki odnawialnej, co ma dla Polski znaczenie zwłaszcza w obliczu dynamicznego rozwoju zielonej energii w naszym kraju i wzrostu jej udziału w energetycznym miksie Polski. 

REKLAMA

 – Chiny w ostatnim czasie intensywnie rozwijają energię pochodzącą z OZE, czego wymiarem jest m.in. pozycja światowego lidera w produkcji ogniw słonecznych oraz przynależność do grona największych producentów turbin wiatrowych – Polska Agencja Prasowa cytuje ministra Miao Wei. 

REKLAMA

Na polsko-chińskiej współpracy w zakresie OZE zyskać mogą także polscy eksporterzy zielonych technologii. W celu promocji polskiego eksportu do Chin uruchomiono portal gochina.qov.pl, którego zadaniem będzie informowanie polskich przedsiębiorców o możliwościach rozwoju biznesu w Państwie Środka. 
gr