Dotacje na OZE na Lubelszczyźnie: kolektory słoneczne, biogazownie i fotowoltaika

Dotacje na OZE na Lubelszczyźnie: kolektory słoneczne, biogazownie i fotowoltaika
Enrico Matteucci, flickr cc-by-2.0

{więcej}Urząd Marszałkowski woj. lubelskiego rozstrzygnął konkurs na unijne dotacje adresowane do samorządów zamierzających realizować projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii. 

W konkursie realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego, działanie 6.2 „Energia przyjazna środowisku” do rozdyponowania w postaci dotacji przeznaczono kwotę 80,8 mln zł. Tymczasem łączna suma, o jakiej przyznanie wnioskowało 116 samorządów i ich spółek, to 657 mln zł.

REKLAMA

Najwięcej aplikacji dotyczyło projektów mających na celu montaż kolektorów słonecznych na budynkach należących do samorządów, ale także w gospodarstwach domowych, które zgłosiły się do projektów organizowanych w tym celu przez gminy. 

REKLAMA

Wśród skladanych wniosków dużą popularnością cieszyły się także przedsięwzięcia mające na celu pozyskanie energii z biogazu, a kilka aplikacji dotyczyło też instalacji fotowoltaicznych. O ich budowę ubiegały się m.in. gmina Wola Uhruska, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a także spółka OZE Lubycza Królewska. 

Lista aplikacji złożonych w ostatnim konkursie RPO dla woj. lubelskiego w zakresie wykorzystania energii odnawialnej znajduje się tutaj [PDF].
gr