GE tworzy stacje ładowania pojazdów elektrycznych zasilane energią wiatrową

GE tworzy stacje ładowania pojazdów elektrycznych zasilane energią wiatrową
GE press

{więcej}Przy brooklyńskim supermarkecie Whole Foods w Nowym Jorku uruchomione zostały właśnie dwie instalacje do ładowania samochodów elektrycznych napędzane siłą wiatru. Każda instalacja stanowi połączenie 4-kilowatowej turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu (projekt Urban Green Energy) i stacji ładowania pojazdów elektrycznych autorstwa GE WattStation.
 
– Kierownictwo Whole Foods jest bardzo zadowolone z nowych stacji – mówi Jan Gromadzki, starszy inżynier w UGE. – Mamy nadzieję, że nasza współpraca wkrótce nabierze rozmachu.

REKLAMA

Na parkingu UGE zamontowało dodatkowo 19 lamp zasilanych energią słoneczną i wiatrową, a także kilka zadaszonych miejsc parkingowych, które pokryto panelami słonecznymi. Jak zauważa Ryan Gilchrist, wiceprezes ds. rozwoju działalności UGE – firma cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów poszukujących niezawodnych rozwiązań energetycznych.
 
Przedstawiciele Whole Foods podkreślają, że efektywność energetyczna sklepu na Brooklynie jest o około 60% wyższa od innych sklepów spożywczych w USA. Nowe rozwiązania obniżą zużycie energii o 2,5 miliona kilowatogodzin rocznie. To tak, jakby każdego roku zabierać z ulic 360 samochodów.

materiał prasowy

REKLAMA