Polski start-up opracował ładowarkę samochodów elektrycznych

Polski start-up opracował ładowarkę samochodów elektrycznych
Willbert

Polska spółka technologiczna Willbert właśnie zakończyła testy swojej super-szybkiej ładowarki. Urządzenie ma konkurować na rynku dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Projekt pilotażowy został zakończony wdrożeniem na rzecz Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica.

Willbert prowadził intensywne prace rozwojowe i testy w swoim laboratorium w Krakowie. Jak zapewnia firma, finalny produkt dzięki użyciu węglika krzemu ma posiadać cechy niespotykane do tej pory na rynku szybkich ładowarek.

Urządzenie ma wyróżniać się podwyższoną sprawnością, na poziomie 97 procent, co ma skutkować znaczną redukcją strat energii w procesie ładowania i oszczędnościami dla operatora oraz klienta końcowego.

REKLAMA

Ponadto łądowarka nie posiada podzespołów umieszczonych poza swoją obudową, która – jak zapewniają pomysłodawcy – jest najbardziej kompaktowa w swojej klasie.

– Obserwując rowój rynku e-mobility w Polsce i na świecie zauważyliśmy pewny zastój technologiczny w obszarze szybkich ładowarek EV. Wiemy, z jakimi problemami borykają się operatorzy sieci ładowania i postanowiliśmy je zaadresować opracowując nasz produkt. Dzięki temu pozwala on na oszczędności nie tylko energii, ale również przestrzeni – komentuje Marek Gutt-Mostowy, prezes Willbert.

REKLAMA

Pierwszy klient, który skorzysta z technologii opracowanej przez firmę z Krakowa, to Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica będący koordynatorem Klastra Energii Jeziora Czorsztyńskiego. Energia, która zasili ładowarkę dostarczoną prze Willbert, ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. 

Willbert miał możliwość przeprowadzenia pilotażu przy wsparciu z programu Pilot Maker ScaleUp Electro prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wychodzimy z naszym rozwiązaniem naprzeciw oczekiwaniom operatorów i mamy świadomość konkurencyjności naszego produktu. Nie zatrzymujemy się jednak w tym miejscu intensywnie rozwijając funkcjonalności technologiczne i gamę produktową – zapewnia Piotr Krzemiński, wiceprezes Willbert.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.