Stacje ładowania o mocy 250 kW w Sosnowcu

Stacje ładowania o mocy 250 kW w Sosnowcu
Ekoenergetyka-Polska

Polski producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych, Ekoenergetyka-Polska, pozyskał kolejne zamówienie. Dostarczone przez niego stacje ładowania obsłużą autobusy wyprodukowane pod Poznaniem przez Solarisa.

Sosnowiec kupuje od Solaris Bus & Coach kolejne autobusy elektryczne oraz stacje ładowania, które dostarczy Ekoenergetyka-Polska.

W ubiegłym miesiącu przedstawiciele Solarisa oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu (PKM) podpisali umowę na dostawę 14 autobusów elektrycznych Urbino electric. Kontrakt zakłada dostawę 9 pojazdów jednoczłonowych (Urbino 12 electric) i 5 przegubowych (Urbino 18 electric) wraz z infrastrukturą ładowania.

REKLAMA

Baterie w krótkich autobusach będą mieć pojemność 300 kWh, a w autobusach przegubowych – ponad 470 kWh.

Wartość całego kontraktu sięga 46 mln zł brutto i powinien on zostać zrealizowany w terminie do sierpnia przyszłego roku.

Nowe elektryczne Solarisy dołączą do trzech tego rodzaju autobusów, które do Sosnowca dostarczył już producent z Bolechowa pod Poznaniem.

REKLAMA

Od Ekoenergetyki Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej otrzyma zarówno urządzenia zajezdniowe, jak również miejskie stacje szybkiego ładowania.

Firma z Zielonej Góry dostarczy osiem mobilnych stacji wolnego ładowania o mocy 80 kW. Urządzenia wyposażone w dwa złącza CCS Combo 2 dadzą możliwość równoczesnego ładowania więcej niż jednego autobusu.

W mieście zostaną zainstalowane także dwie stacje szybkiego ładowania z pantografem odwróconym o mocy 250 kW oraz jedna o mocy 190 kW, która stanie przy dworcu autobusowym. Ekoenergetyka podkreśla że urządzenia umieszczone na specjalnych masztach nie zajmą dużo miejsca.

Ekoenergetyka-Polska jest krajowym liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła blisko 800 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.